MojAndroid

Vlajkový tablet Androidu, Nexus 9, už nebude dostávať len najnovší softvér od spoločnosti Google, ale aj od Cyanogenu. Nová rom spoločnosti s Androidom Lollipop je teraz totižto oficiálne dostupná už aj pre toto zariadenie. Stiahnuť sa dá na oficiálnych stránkach CyanogenModu.

CyanogenMod 12 bol pre viaceré zariadenia sprístupnení len prednedávnom a zatiaľ len v tzv. nightly verzii, ktorá môže a pravdepodobne aj obsahuje viacero chýb a nedostatkov. Niektoré funkcie CyanogenMod pridá až v ďalších verziách. Presný dátum uvedenia finálnej verzie ROM je momentálne tiež v nedohľadne, je však dobre vidieť, že spoločnosť na Nexus 9 nezabudla.

Na flashnutie CyanogenModu budete potrebovať odblokovaný bootloader a custom recovery. To však v prípade Nexus zariadení nie je žiadny problém.

Zdroj: CM 

7.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+