MojAndroid

Po uvedení finálnej verzie Androidu 5.0 Lollipop všetci netrpezlivo čakajú na informácie od tvorcu CyanogenMod romky, ktorá sa vo svete stala jednou z najobľúbenejších alternatívnych ROM s Androidom. Nová verzia ROM s označením CyanogenMod 12 a nesúca najnovší operačný systém od Googlu bude dostupná v nasledovných týždňoch, pričom prvé nightly buildy budú sprístupnené ešte do Vianoc. Spoločnosť upresňuje, že niektoré zariadenia by sa ich mohli dočkať už koncom tohto alebo začiatkom budúceho mesiaca.

Samozrejme, pôjde len o prvé verzie tejto populárnej ROM, ktoré pravdepodobne nebudú vhodné pre denné používanie. Android 5.0 prináša množstvo noviniek a zmien, ktoré budú musieť vývojári Cyanogenu zabudovať do svojej verzie OS. Taktiež nový Material Dizajn by mohol stabilnú verziu ROM oddialiť. Je však dobré vedieť, že spoločnosť už na novom Androide 5.0 pracuje. Tešíte sa na to, čo nový CyanogenMod 12 prinesie?

Zdroj: cyanogenmod

14.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+