MojAndroid

Spoločnosť stojaca za jednou z najpopulárnejších alternatívnych ROM pre zariadenia s Androidom uzatvorila zaujímavé partnerstvo, ktoré fanúšikom prinesie ešte lepší zážitok z používania. Cyanogen sa teraz spojil so spoločnosťou Truecaller, ktorá stojí za veľmi zaujímavou aplikáciou Dialer s množstvom pokročilých funkcií. Hlavnou výhodou tejto aplikácie oproti tradičným predinštalovaným titulom je schopnosť rozoznať meno volajúceho aj vtedy, ak ho nemáte uloženého v kontaktoch.

Tomu pomáha rozsiahla databáza kontaktov, ktorá pomôže pri rozoznávaní identity volajúceho, ale aj pri blokovaní nevyžiadaných telefonátov. Databáza totiž obsahuje aj čísla rôznych spoločností a firiem, ktoré vykonávajú cez telefón rôzne prieskumy. Užívatelia si tak jednoducho môžu nastaviť blokovanie takýchto čísel a tiež sa môžu podieľať na rozširovaní tejto databázy. Vďaka tomu je zabezpečená jej aktuálnosť a celkové pohodlie pri používaní sa ešte znásobuje.

Spoločnosť Cyanogen tak odteraz bude vo svojich ROM ponúkať práve tento Dialer ako predinštalovanú aplikáciu. Okrem toho, že z toho budú profitovať všetci pokročilí fanúšikovia Androidu, ktorí majú vo svojich zariadeniach nainštalovanú alternatívnu ROM od Cyanogenu, potešia sa aj majitelia rôznych zariadení s predinštalovaným Cyanogen OS. Počet týchto zariadení na trhu stále rastie a títo užívatelia teraz budú mať možnosť bez akýchkoľvek pokročilých zásahov používať tento pokročilý Dialer. V konečnom dôsledku môže aj takáto maličkosť spôsobiť výhodu v prípade, že sa užívateľ rozhoduje, aké zariadenie si vyberie.

Zdroj: Android and Me

8.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+