MojAndroid

Tvorca pravdepodobne najpopulárnejšej alternatívnej ROM Cyanogen oznámil, že už 14. decembra sprístupní pre svoj systém novú aplikáciu s obchodom s témami, pomocou ktorých bude možné prispôsobiť si všetky časti systému. Túto funkciu má systém CyanogenMod už nejaký čas, no jednotný obchod s témami bol doteraz dostupný iba v špeciálnej verzii CyanogenMod 11S určenej pre smartfón OnePlus One. Hlavným mottom novej aplikácie s témami je, že si môžete prispôsobiť doslova každú časť systému a to je presne to, čo od tejto funkcie užívatelia požadujú.

Rôzne alternatívne launchery umožňujú použitie tém, ktoré je možné nájsť v obchode Play. Väčšinou však ide iba o nástroj pre zmenu tapety, vzhľadu widgetov, ikon a iných základných prvkov. Riešenie od Cyanogen sľubuje, že budete môcť zmeniť všetky prvky prostredia zariadenia tak, ako vám to vyhovuje. Týka sa to aj notifikačného panelu, animácie pri spustení zariadenia, štýlov písma či farebnej témy ovládacích prvkov. Užívatelia si pritom budú môcť vybrať, či chcú zmeniť všetky prvky prostredia pomocou jednej témy, alebo môžu každý aspekt systému upraviť pomocou prvkov z rozličných tém.

Užívatelia tiež budú môcť pomocou novej aplikácie rýchlo a jednoducho vytvárať svoje vlastné témy a uploadovať ich na server, odkiaľ si ich potom budú môcť stiahnuť všetci ostatní. Cyanogen dokonca vyzýva svojich fanúšikov, aby pripravili vlastnú tému, zverejnili ju do 14. decembra a následne spomedzi všetkých tém budú vybraté tri, ktorých autori získajú balíček odmien. Nástroj pre vytváranie a publikovanie tém nájdete na tejto stránke, no pre zapojenie sa do programu budete potrebovať svoje prihlasovacie údaje zo Cyanogen účtu.

Zdroj: Cyanogen via PhoneArena

27.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+