MojAndroid

Mnohí z vás používajú vo svojich mobilných zariadeniach alternatívny systém, často CyanogenMod, ktorý je považovaný za najlepší derivát čistého Androidu. Práve pre vás máme dobrú správu – Cyanogen predstavil finálne verzie CM11 a CM12 s tým, že nightly a weekly buildy budú o niekoľko dní vymazané. Pre tých, čo chcú aj naďalej používať CyanogenMod, to tak znamená prechod na stabilnú verziu.

Náš tip
Bezpečnosť CyanogenMod zvyšujú uzamykateľné priečinky

Okrem toho tím Cyanogen oznámil aj to, že sa v najbližšej bude venovať ďalšej verzii ROM s označením CyanogenMod 12.1, ktorá je založená na Androide 5.1. Neskôr sa môžeme tešiť aj na verzie založené na Androide M, ktoré budú vo forme upravenej ROM v podaní Cyanogenu určite zaujímavou alternatívou ku oficiálnej Developer Preview verzii. Na otázku, prečo Cyanogen ešte stále vydáva CM11, odpovedalo zastúpenie tímu takto:

Prečo ďalší CM11 build? Prekvapivo, veľa ľudí sa aktualizuje na Android L veľmi pomaly. Nevieme, či je to spôsobené ,nedostatkom snapshot verzií alebo tým, že sa im nepáči Material dizajn. Naše štatistiky hovoria o tom, že veľké množstvo ľudí stále používa CM11 a nesnaží sa svoje zariadenie aktualizovať na novší systém, takže sme cítili potrebu vydať aj finálnu verziu CM11. (voľný preklad)

O novinkách v systéme CyanogenOS sme sa popri tomto vyhlásení nedozvedeli nič nové.

Náš tip
RECENZIA | OnePlus One – multifunkčný nástroj za bagateľ

Zdroj: Cyanogen

26.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+