MojAndroid

Spoločnosť Cyanogen stojí za jednou z najpopulárnejších a najrozšírenejších alternatívnych ROM so systémom Android. Teší sa obľube fanúšikov po celom svete, no v poslednej dobe sa predstavitelia spoločnosti rozhodli, že si dajú veľmi odvážny cieľ. Chcú sa totiž stať tretím najväčším mobilným operačným systémom na svete, k čomu by malo dopomôcť aj partnerstvo s niektorými výrobcami mobilných zariadení, ako napríklad OnePlus či Micromax. Rast spoločnosti si všimol aj Google, ktorý chcel Cyanogen odkúpiť.

Predstavitelia spoločnosti však podľa uniknutých informácií túto ponuku odmietli. Aj naďalej chcú totiž prinášať užívateľom otvorený systém plný možností a nastavení, pričom sa obávajú, že Google by chcel mať systém pod kontrolou a obmedziť otvorenosť, ktorou CyanogenMod v súčasnosti disponuje. V každom prípade, odmietnutie ponuky od Google nie je každodenná záležitosť. Cyanogen má v pláne vyzbierať dotácie vo výške 1 miliardy USD, no minulý rok sa podarilo spoločnosti získať iba 30 miliónov USD. Znamená to, že Cyanogen má pred sebou ešte dlhú cestu, ktorá mohla byť výrazne urýchlená s pomocou od Google. Spoločnosť si však verí, no s najväčšou pravdepodobnosťou aj naďalej zostane pod drobnohľadom Google, ktorý sa zrejme tak rýchlo nevzdá.

Zdroj: The Information via engadget

3.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+