MojAndroid

Barcelona je každý rok miestom, kde sa predstavujú prevažne nové kúsky hardvéru. Keď sa slova ujme výrobca čipov Qualcomm, verejnosť očakáva prevažne predstavenie nového procesoru alebo podobnej technológie. Popredný výrobca čipov dnes ale trochu prekvapil, keď oznámil spojenie síl s iným hráčom na mobilnom poli. Tým je spoločnosť Cyanogen, ktorá stojí za vývojom jednej z najobľúbenejších verzii systému Android.

Spojenie síl týchto dvoch spoločností by malo vyústiť do lepších referenčných zariadení spoločnosti Qualcomm. Výrobca čipov totiž okrem iného dodáva iným výrobcom mobilných zariadenia akési pripravené kusy hardvéru, ktoré sa neskôr stanú plnohodnotnými smartfónmi. Oni nimi aj sú, no samotní výrobcovia si ich ešte musia upraviť podľa vlastných predstáv. Tento systém má urýchliť nasadenie zariadení s novým čipom, no má to aj niekoľko negatív. Jedným z nich je fakt, že Qualcomm sa nejako extrémne nevenuje optimalizácii softvéru, ktorý do týchto zariadení inštaluje, čo môže neskôr vyústiť aj v zle vyladený finálny produkt.

qualcomm-snapdragon

Práve tu by mala pomôcť spoločnosť Cyanogen, ktorá sa postará o nainštalovanie systému Cyanogen OS do referenčných zariadení s čipmi série Snapdragon 200, 400 a 600. V praxi to môže znamenať celý rad nových zariadení, ktoré budú fungovať s operačným systémom od spoločnosti Cyanogen. Pre užívateľov to môže mať aj výhody častejších a rýchlejších aktualizácií, keďže menší výrobcovia sa svojim predstaveným zariadeniam často veľmi nevenujú. To ale môže napraviť Cyanogen, ktorý funguje práve na princípe častých a včasných aktualizácií. Uvidíme, ako sa táto spolupráca vyvinie, no už len jej existencia dáva mnohým užívateľom nádej na lepší užívateľský zážitok pri používaní zariadení s Androidom.

Ďakujeme partnerom Orange a Samsung za pozvanie na výstavu MWC 2015 v Barcelone.

Zdroj: Android Central

2.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+