MojAndroid

Počítačov s Androidom vo veľkosti USB kľúča bude v najbližšom období pribúdať. Dokazuje to aj najnovší prírastok do rodiny tohto typu zariadení – CS-O1 Mini PC. Ide o zariadenie vo veľkosti USB kľúča, ktoré nesie v sebe operačný systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Podobne zariadenie sme mali možnosť otestovať aj my. Bol ním Android 4.0 Mini PC, ktorého recenziu nájdete v článku Android 4.0 mini PC: vyskúšali sme Android veľkosti kreditnej karty.

CX-O1 nie je síce tak vybavený ako nami testovaný model, môže sa však pochváliť svojou nízkou cenou – len 48$, čo je v prepočte 41€. Získate tak mini počítač s Androidom, ktorý je poháňaný jednojadrovým procesorom Cortex-A5 s taktom 1GHz a operačnou pamäťou RAM o kapacite 512MB. Ďalšie parametre zahŕňajú 4GB vnútornej pamäte a konektorovú výbavu vo forme plnohodnotného USB, HDMI a micro USB portu. USB môžete využiť na pripojenie externých periférií, ako disky, klávesnice alebo myši. HDMI slúži na prepojenie s televízorom či monitorom a micro USB zabezpečí napájanie. CX-O1 podporuje tiež WiFi 802.11b/g/n a prehrávanie videa vo Full HD rozlíšení.

Android 4.0 na tomto zariadení má prístup k oficiálnemu obchodu s aplikáciami Google Play a dokonca ho je možné aj rootnuť. Na Slovensku zatiaľ CX-O1 Mini PC nie je dostupný.

Zdroj: phandroid

26.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+