MojAndroid

Zdravotné mobilné aplikácie sa stávajú čoraz populárnejšími a to nielen kvôli súčasnej epidémii koronavírusu. Veľa ľudí okolo nás má trvalé zdravotné problémy, o ktorých často ani ich okolie netuší. Jedným z takých ochorení je aj cukrovka. Na Slovensku má každý 14. človek cukrovku a mnohí o nej dokonca roky nevedia. Český portál SvetAndroida teraz upozornil na českú aplikáciu Vitadio, ktorá diabetikom môže pomôcť a je teraz dokonca úplne zadarmo.

Akciová ponuka polročného bezplatného programu

Aplikácia patrí mladému startupu Vitadio, ktorý sa zameriava na prevenciu a liečbu cukrovky 2. typu. Cieľom je zastaviť postup tejto choroby upravením životosprávy diabetika a naučiť ho zvládať každodenné rutiny. Chce to dosiahnuť pomocou 12-mesačného programu, ktorého cena je 5000 Kč. V Nemecku je táto suma už dokonca hradená zdravotnými poisťovňami, čo sa snažia tvorcovia dohodnúť aj v Českej republike. Služba sa ale teraz rozhodla ponúknuť aj polročnú variantu úplne zadarmo.

Aplikácia sa dá prepojiť aj s vaším smart náramkom

Celý program bol vytvorený v spolupráci s lekármi a nutričnými expertmi. Výhodou mobilnej aplikácie je, že máte nonstop k dispozícii odborného terapeuta cez online chat alebo hlasový hovor. Prihlásiť sa do nej musíte pomocou 6-miestneho kódu od vášho lekára. Následne vás čaká veľmi príjemné grafické rozhranie v bielo-fialovej farbe. Aplikácia sa snaží podávať informácie a denné štatistiky hravou formou. Diabetik má k dispozícii denný prehľad návykov a splnených cieľov, lekcie, chat pre komunikáciu s terapeutom alebo záznam jedálničku.

Výhodou je aj prepojenie so smart náramkami, smart váhami alebo službou Google Fit. Aplikácia vyžaduje smartfón s minimálne 1 GB RAM (optimálne 2 GB RAM) a systémom Android 5.0 Lollipop a vyšším. Pre inštaláciu sa odporúča mať vo vnútornej pamäti voľných aspoň 512 MB a v systéme obchod Google Play.

Takéto požiadavky dnes našťastie spĺňa aj najlacnejší predávaný Android smartfón okrem nových modelov značky Huawei. Bohužiaľ jej nové smartfóny kvôli zákazu amerického ministerstva obchodu neobsahujú Google aplikácie.

Vitadio
Vitadio
Developer: Vitadio Health
Price: Free
  • Vitadio Screenshot
  • Vitadio Screenshot
  • Vitadio Screenshot
  • Vitadio Screenshot
  • Vitadio Screenshot
  • Vitadio Screenshot
  • Vitadio Screenshot
  • Vitadio Screenshot
Náš tip
Samsung: Toto je zoznam zariadení, ktoré by mali dostať One UI 3.0
13.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+