MojAndroid

Inteligentné domácnosti sa pomaly stávajú realitou nielen v zahraničí, ale do čoraz väčšej mieri aj u nás. Bez ohľadu na to, koľko smart zariadení v domácnosti máte, je dôležite, aby ste ich nejakým spôsobom chránili. Pre neskúseného používateľa to však môže byť veľmi náročná úloha, ktorú by však mohol pomocť vyriešiť firewall s menom Cujo. Podľa slov CEO spoločnosti, ide o zariadenie, ktoré “ochráni všetko vo vašej sieti”.

Cujo je typický svojim jednoduchým a elegantným dizajnom, ktorý vďaka podsvieteniu v tvare očí, pripomína tvár a emócie človeka. Zariadenie ako také, je podľa slov spoločnosti určené pre všetky účely. Používateľ vidí všetky údaje o sieti priamo v aplikácii. Ak navštívi stránky predstavujúce bezpečnostné riziko, zablokuje ich. Prípadne, ak sa niekto pokúsi získať prístup k internej sieti používateľa, firewall tomu nielen zabráni, ale ho na pokus o hacknutie aj upozorní.

cujo-box

Zariadenie stojí 99 dolárov a funguje ako doplnok k domácej sieti, v ktorej monitoruje a vyhodnocuje sieťovú prevádzku – stačí ho len pripojiť. Ak objaví podozrivú aktivitu, okamžite na ňu upozorní používateľa. Cujo bol vytvorený najmä ako reakcia na neustále pribúdajúce zariadenia Internetu vecí, ktoré sú v mnohých prípadoch takmer bez zabezpečenia. Útočník sa pritom prostredníctvom nich môže dostať do zabezpečenej siete a získať prístup napríklad k súkromným dátam uložených na počítači a k ďalším prepojeným zariadeniam smart domácností.

Firewall Cujo však nestojí len spomínaných 99 dolárov. Ak chcete s Cujo monitorovať viac zariadení, musíte za službu platiť mesačný poplatok vo výške 9 dolárov.

Zdroj: cujo

12.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+