MojAndroid

V dnešnej rýchlej dobe je efektívne mať svoje financie flexibilne pod kontrolou. Dôkazom toho je aj fakt, že počet užívateľov bezplatnej mobilnej aplikácie ČSOB SmartBanking kontinuálne rastie. Nárast používania jej jednotlivých funkcií sme počas tohto leta zaznamenali v službách, ktoré súvisia s dovolenkovou sezónou. Ľudia si vo svojom smartfóne či tablete toto leto najčastejšie prezerajú kurzový lístok, vyhľadávajú si najbližšiu pobočku či bankomat, uzatvárajú si cestovné poistenie, ale prostredníctvom mobilnej aplikácie si aj manažujú platobné karty, prípadne žiadajú o nové kreditné karty.

Jednoduché platenie vytvorením QR kódu7875CBFA-20FC-451A-A16E-61F3928D938E

Idete spolu s kolegami na obed a nemáte pri sebe presnú sumu v hotovosti, aby ste sa presnou sumou zložili na obedové menu a nemuseli tak čakať na výdavok? Platenie prostredníctvom vytvorenia QR kódu tento problém vyrieši. Ten, ktorý účet za ostatných zaplatil, si v mobilnej aplikácii vytvorí QR kód a ostatní ho následne zoskenujú a úhradu tak jednoduchým spôsobom prevedú na účet.

Rovnaký princíp uľahčí napríklad aj zakúpenie darčeka, na ktorý sa skladáte viacerí. Ten, ktorý dar kúpil, opäť jednoducho vytvorí vo svojej mobilnej aplikácii ČSOB SmartBanking QR kód, ktorý môže rozposlať aj e-mailom. Ostatní ho po otvorení e-mailu jednoducho zoskenujú a svoj podiel na darčeku rýchlo a jednoducho uhradia.

Cestovné poistenie takmer s okamžitou platnosťou

Obľúbenou funkciou v mobilnej aplikácii je počas letných týždňoch aj uzatvorenie cestovného poistenia, ktoré je platné takmer okamžite. V porovnaní s minulým rokom tento spôsob uzavretia poistenia narástol až o 300 %.

Vyberte si dopravný prostriedok a aplikácia vám odporučí najvhodnejší druh poistenia

Tím, ktorí majú ešte dovolenku pred sebou a nevedia sa rozhodnúť, aké pripoistenie je potrebné, pomôže ČSOB SmartBanking, ktorí túto otázku vyrieši za nich. Dovolenkár si jednoducho vyberie, akým dopravným prostriedkom a kde pocestuje. Mobilná aplikácia mu následne ponúkne balík najvhodnejšieho doplnkového poistenia.

Cestovný asistent aj bez pripojenia na internet

Praktickým prínosom pre užívateľov mobilnej aplikácie je aj služba Cestovný asistent, ktorá je súčasťou aplikácie od júna. Služba ponúka rady, ako postupovať v prípade poistnej udalosti, ale aj praktické informácie ohľadom rizík, ktoré pokrýva cestovné poistenie či poistenie k platobnej karte. Výhodou tejto služby je, že sa nachádza vo verejnej zóne, to znamená, že je dostupná bez nutnosti pripojenia na internet.

Financie pod kontrolou

Kontinuálny nárast počtu užívateľov mobilnej aplikácie je dôkazom toho, že ľudia majú radi svoje financie pod kontrolou a oceňujú rýchly a flexibilný spôsob vyriešenia množstva bankopoisťovacích služieb prostredníctvom mobilnej aplikácie. Zaujímavosť na záver – jeden používateľ sa do aplikácie ČSOB SmartBanking prihlási v priemere 17krát do mesiaca.   

21.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+