MojAndroid

Anketa Smart Banka 2023 je v plnom prúde. Aj v tomto roku hľadáme banku s najlepšou mobilnou aplikáciou, ktorá zákazníkom uľahčuje všetky veci spojené s financiami. Hlasovanie prebieha od 23. januára do 31. marca. Na šťastného výhercu čaká smartfón v hodnote 1000 € podľa vlastného výberu.

O vašu priazeň sa uchádza aj ČSOB so svojou prepracovanou mobilnou aplikáciou ČSOB SmartBanking. Tak ako všetky tradičné bankové aplikácie, aj táto “appka” dokáže plne nahradiť klasické elektronické bankovníctvo. Platby, trvalé príkazy, správa hypotéky, poistenia, či sledovanie menových kurzov. To všetko nájdete v prehľadnom rozhraní.

Vec sa však má tak, že tieto funkcie sú dnes úplným štandardom. Ponúkajú ich prakticky všetky moderné bankové aplikácie. V tomto smere sa preto dá odlíšiť len veľmi ťažko. Najnovšie je to skôr o ponúkaní niečo unikátneho. O ponúkaní doplnkových vecí, ktorých cieľom je uľahčovať život a každodenný kontakt s financiami. Často ide o funkcie, ktoré človek ani neočakáva, no pritom je nakoniec veľmi rád, že ich má k dispozícii.

SmartSlužby+: Lístky na vlak, parkovanie aj aktuálne správy

V prípade aplikácie ČSOB SmartBanking sú tieto unikátne funkcie združené do ucelenej sekcie SmartSlužby+. Ponuka je postupne rozširovaná o nové služby, a to na základe obľúbenosti či praktickosti funkcií zo strany zákazníkov. Nepatria medzi tradičný štandard a výrazne presahujú to, čo človek očakáva od svojej banky. Niečo podobné nemá žiadna iná banková aplikácia na trhu

SmartSlužby+ | Foto: ČSOB

Čo ponúkajú SmartSlužby+?

Top funkciou je zatiaľ nákup cestovných lístkov. Nielen v rámci integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja, ale aj zakúpenie cestovného lístka na vlak po celej Slovenskej republike vrátane využívania nároku na zľavu či výberu miesta. Kúpy lístkov v aplikácii ČSOB SmartBanking sú naozaj len otázkou niekoľkých kliknutí. 

Ďalšou skvelou funkciou je služba ParkDots, ktorá v Bratislave a ďalších 14 slovenských mestách umožňuje nájsť parkoviská, rovno s informáciami o cenách, a čo je dôležitejšie, veľmi jednoduchým spôsobom cez ňu viete parkovné rovno aj uhradiť. Taktiež tu vidíte, na aký dlhý čas máte parkovné uhradené a nechýba ani upozornenie pred vypršaním zaplateného času, aby ste pohodlne mohli dobu parkovného predĺžiť.

Pre ľudí, ktorí potrebujú mať podrobný prehľad o svojich nákupoch a pokladničných bločkoch, je tu sekcia eBločky. Ukončuje trápenie so skladovaním dokladov, napríklad pre potreby aplikovania záruky či sledovania osobných financií. Bloček stačí naskenovať cez fotoaparát. Všetko ostatné vybaví aplikácia.

SmartSlužby+ | Foto: ČSOB

Funkcia Bleskovky zobrazuje všetky aktuálne správy bez reklám v prehľadnej forme. Môžete si zvoliť, ktoré témy vás zaujímajú a vyradiť tie nerelevantné. Sekcia Aktuálne témy pokrýva všetko dianie, ktorým momentálne žije Slovensko a svet.

Ako môžete vidieť, na bankovú aplikáciu ide skutočne o nevšedné možnosti, ktoré ju posúvajú na úplne inú úroveň. Vedia byť veľmi užitočné v nejednej situácii. Ich používanie je nenáročné a prínos neoceniteľný. Aj toto sú dôvody, prečo si aplikácia ČSOB SmartBanking zaslúži váš hlas v ankete Smart Banka 2023!

20.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+