MojAndroid

Podľa údajov ČSOB banky sme platili v priebehu roka 2014 v obchodoch takmer 19 miliónov ráz a spolu sme tak zaplatili kartami ČSOB asi 570 miliónov eur. Výbery z bankomatov nezaostávali a počas 7 miliónov výberov sme si vybrali viac než 1 miliardu eur. Najčastejšie pritom platíme platobnou kartou v potravinách a supermarketoch. Nechýbajú však ani platby na čerpacích staniciach, za jedlo v reštaurácii, nákupy elektroniky alebo platby za športové potreby.

Priemerne platíme kartou 10 krát počas mesiaca a spolu ňou zaplatíme sumu asi 230 eur. Pravidelné platby vo forme trvalých príkazov alebo inkás má podľa údajov ČSOB človek asi 3. Tie spolu činia približne 180 eur a ide zvyčajne o platby faktúr za mobil, internet, nájom, elektrinu či plyn. Z bankomatov si do mesiaca ľudia vyberajú hotovosť asi 3 razy a spolu si za toto obdobie vytiahnu viac než 420 eur.

android night 2015-2

android night 2015-1-3

android night 2015-3

Vďaka smartfónom dnes dokážeme vyriešiť množstvo vecí z pohodlia nášho domova. Ľudia si radi zvykajú na tento komfort a svedčí o tom aj záujem používateľov o aplikáciu ČSOB SmartBanking, o ktorej sme vás už informovali. Pomocou neho najčastejšie realizujú platby, kontrolujú transakcie čakajúce na spracovanie, alebo si prostredníctvom mobilnej aplikácie dobíjajú kredit na mobil. Aplikácia však umožňuje aj bezplatnú realizáciu mimoriadnych splátok hypoték, či dokonca uzatvoriť na poslednú chvíľu cestovné poistenie.

ČSOB SmartBanking je mobilná aplikácia, ktorá obsahuje viacero banko-poisťovacích funkcií. Je dostupná zdarma pre platformy Android (verzia 2.2 a vyššia), iOS a Windows Phone. Momentálne má už viac ako 110,000 stiahnutí z obchodov s aplikáciami a viac než 45,000 aktívnych používateľov. Tí sa do aplikácie prihlasujú v priemere asi 17-krát v priebehu mesiaca.

ČSOB Smartbanking poskytuje služby zabezpečenej zóny pre klientov ČSOB, ale aj služby nezabezpečenej zóny pre všetkých používateľov. V rámci zabezpečenej zóny si môžu klienti prezerať históriu pohybov a aktuálnych zostatkov, prehľad účtov, skenovať čiarové alebo QR kódy (prípadne si sami QR platbu PAY by square vytvoria sami), môžu si tiež sami zablokovať bankokartu v prípade jej straty, alebo ju aj sami odblokovať ak išlo len o jej “menšie zapatrošenie”. V súvislosti so službami nezabezpečenej zóny pre všetkých používateľov sú tu funkcie ako vytvorenie image karty s vlastným obrázkom, dôležité bankové telefónne čísla a emailové kontakty, kurzový lístok s menovou kalkulačkou a iné. Viac sa dozviete v našom rozhovore so Zuzanou Kosovou z Oddelenia vývoja elektronických kanálov ČSOB.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+