MojAndroid

ČSOB banka nám dnes na tlačovej konferencii odprezentovala rozšírenie funkcionalít svojej mobilnej aplikácie ČSOB SmartBanking. Prichádza s možnosťou oskenovania čísla účtu prostredníctvom skeneru vo svojej mobilnej aplikácií.
CSOB.Still002

CSOB.Still001

Čísla účtov sa nám už dávnejšie zmenili na trochu dlhšie verzie v podaní medzinárodného vyjadrenia IBAN pri bezhotovostných platbách. Jeho dĺžka je v rôznych krajinách rozdielna, na Slovensku má 24 znakov. Nie je to krátke číslo a používatelia sa občas necítia pohodlne pri ich prepisovaní. Účet je tiež v tomto tvare ťažšie zapamätateľný. ČSOB preto ako prvá banka na Slovensku ponúka možnosť oskenovania čísla účtu prostredníctvom skeneru vo svojej mobilnej aplikácii. Appku si môžete bezplatne aktivovať ku svojmu účtu v ČSOB. Stiahnuť si ju, mimochodom, môžu aj neklienti banky. So skenerom mobilnej aplikácie však môžete zosnímať aj číslo účtu v pôvodnom tvare BBAN. Ten platí do konca januára 2016.

CSOB.Still005

CSOB.Still003

CSOB.Still004

Zaujímavé fakty o ČSOB SmartBanking:

–   najčastejšie ho používajú obyvatelia veľkých miest ako je Bratislava, Košice, Žilina či Prešov,
–   priemerná výška platby, ktorú cez mobilnú aplikáciu realizujú je 63 eur,
–   používateľ aplikácie sa do nej prihlási 18-krát v mesiaci,
–   mobilnú aplikáciu používajú ľudia najčastejšie v pondelok medzi 11 a 12:00 h,
–   QR kód alebo čiarový kód mesačne zosníma a teda touto formou zaplatí 4 000 ľudí,
–   prostredníctvom mobilnej aplikácie sa každý mesiac poistí 150 ľudí, počas dovolenkovej sezóny je to 300 klientov, poistenie majú platné takmer okamžite – do 3 hodín,
–  ľudia najčastejšie cez ČSOB SmartBanking riešia: kontrolu zostatku na účte, platbu, pozerajú si históriu platieb, dobíjajú si kredit na mobil, urobia mimoriadnu splátku hypotéky, pozerajú si správu trvalých príkazov a platobných vzorov, zaujímajú sa o kurz cudzej meny, vyhľadávajú si najbližšiu pobočku či bankomat.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Zdroj: tlačová konferencia

 • Miro

  To už ma Sporiteľňa aspoň 1 rok.

 • Matúš Livora

  … ale inkaso cez mobil stále nenastavím… :)

 • cartmanko

  nerozumiem takejto hluposti. Odcitanie kodu ci uz ciaroveho alebo kockateho PAYSQUARE je ooovela lepsie a pohodlnejsie a aj presnejsie a bezpecnejsie. Darmo CSOB odprezentovala hlupost. Bezkontaktne mali radsej urobit.

  • wod30

   Ale ved toto je prave pre tie pripady ked NEMAS k dispozicii ciarovy ani PAYSQUARE kod. Ja osobne si to radsej zoskenujem ako vypisovat na malom displeji 25 znakov.

   • cartmanko

    na kazdej FA je bud to alebo to. ale zase ja toho neplatim vela. kto vie kto nesie zodpovednost ak to zle nacita, co sa moze lahko stat.

    • wod30

     Tak to mas asi stastie. Internet platim do Slovanetu, telefon mam Orange, ani na jednej z tychto faktur ziadne QR ani nic ine neni.

     • cartmanko

      orange sa mi opakuje tak to iba dam duplikovat platbu ked pride FA, O2 a aj ostatne maju payby sqare tak to odcitam z mejlu a menim tam iba datum realizacie tri dni pred splatnostou lebo klasicky je splatnost v den ked to nasnimas.

 • Rolent

  Sranda jak to ti retardi nadabovali a vyslovuju to tvrdo “IBAN” že to až znie jak IVAN.. o5 naše slovenské dabovanie ktoré vzdy stálo za hovno

+