MojAndroid

ČSOB je ďalšia slovenská banka, ktorá má vlastnú Android aplikáciu. ČSOB predstavila službu SmartBanking, ktorá prináša komfortný spôsob ovládania Vášho účtu a ďalšie užitočné informácie o banke. Aplikácia je určená pre smartfóny s operačným systémom Android verzia 2.1 a vyššie. Pre jej používanie je potrebné pripojenie k internetu.

 

ZABEZPEČENÁ ČASŤ je určená pre klientov so zriadenou službou Internetbanking 24 (ďalej IB), používajúcich 8 miestny IPPID a zároveň SMS kľúč. Poskytne Vám nasledovné možnosti:

 • Prehľad Vašich účtov
 • Zostatok na účte
 • Detail účtu
 • Históriu transakcií
 • Detail transakcií
 • Platba – jednoduchý domáci platobný príkaz aj s možnosťou využitia šablón a preddefinovaných príjemcov vytvorených v IB. Autorizácia platby sa vykonáva zadaním PIN, ktorý je rovnaký ako pre prihlásenie do zabezpečenej časti.

Pre aktivovanie zabezpečenej časti je potrebné zadať identifikačné číslo IPPID – 8 miestny číselný údaj a PIN (rovnaké ako pre IB). Následne zašle banka na už dohodnuté mobilné číslo pre IB, aktivačný kľúč formou SMS správy. Do aplikácie ho zadávate iba pri prvej aktivácii. Na ďalšie prihlásenie do zabezpečenej časti je potrebný už iba PIN.

V prípade 3-krát chybne zadaného PIN sa aktívne služby el. bankovníctva zablokujú. Pri zablokovaní služby SmartBanking sa zablokuje aj služba IB. Odblokovanie je možné iba v pobočke ČSOB. Deaktivácia aplikácie je možná na základe telefonickej žiadosti cez Helpdesk elektronického bankovníctva alebo vymazaním aplikácie z mobilného zariadenia.

Ďalšie funkcie – okrem zabezpečenej časti – sú dostupné aj pre používateľov, ktorí nie sú klientmi ČSOB.

 • POBOČKY A BANKOMATY – potrebujete vyhľadať najbližšiu pobočku alebo bankomat? Zistiť adresu, otváracie hodiny, prípadne do pobočky priamo zavolať? Taktiež sa tam môžete nechať navigovať prostredníctvom mapy.
 • NOVINKY – získate prehľad o najnovších správach a aktualitách banky a zároveň možnosť zdieľať vybranú novinku prostredníctvom e-mailu alebo cez sociálne siete Twitter a Facebook.
 • KALKULAČKY – jednoduché riešenie ako si namodelovať splátku a ďalšie parametre spotrebného a hypotekárneho úveru alebo nasporenú sumu pri jednorazovom či pravidelnom vklade. Taktiež možnosť prejaviť záujem o vybraný produkt.
 • KURZY – aktuálne aj historické kurzy, užitočná menová kalkulačka.
 • KONTAKTY – kontaktné údaje na špecializované telefonické linky ČSOB.

ČSOB Slovensko
Ceskoslovenska obchodna banka, a.s.
Verzia 1.1 (12.12. 2011)
Veľkosť 748 kB
2.1+

Zadarmo

Zdroj: Android Market

 

12.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+