MojAndroid

Kórejská spoločnosť CrucialTek získala nový patent na technológiu, ktorá umožní skenovať odtlačky prstov priamo z displeja smartfónu. O podobnej technológii sa písalo ešte pred uvedením Samsungu Galaxy S5 a Galaxy Note 4, ktoré mali namiesto čítačky v hardvérovom tlačidle použiť práve skenovanie z displeja. Táto novinka sa však nakoniec do týchto zariadení nedostala a pravdepodobne sa jej nedočkáme ani v najnovšom, a zatiaľ nepredstavenom, Galaxy S6.

Spoločnosť CrucialTek má tak na svojom konte víťazstvo v podobe získaného patentu, ktorý jej umožní integrovať senzor do dotykovej vrstvy zobrazovacieho panelu. Ušetrí sa tak miesto a zvýši sa aj komfort pri používaní. Kedy prídu prvé zariadenia s touto technológiou nie je známe, no mohli by sme sa ich možno dočkať ešte tento rok. Podobnú technológiu má patentovanú aj spoločnosť Apple, ktorá ju možno použije vo svojom ďalšom iPhone.

Zdroj: phonearena

 

11.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+