MojAndroid

Súčasné snímače sú umiestnené buď na zadnej strane alebo pod displejom v domovskom tlačidle. To ale výrobcom znepríjemňuje navrhovanie zariadení, a to častokrát aj na úkor ich dizajnu.

Tento problém ale rieši juhokórejska spoločnosť CrucialTec, ktorá je známa výrobou snímačov odtlačkov prstov. Podľa správy z The Investor, by sme sa totižto od nej mali už koncom tohto roka dočkať snímačov, ktoré budú zabudované priamo pod displejom. Bohužiaľ, CrucialTec neoznámilo špecifický čas alebo výrobcov, s ktorými spolupracuje, takže môžeme len hádať, kedy na trh prídu prvé zariadenia s touto technológiou.

snimac-odtlackov

Nová technológia dostala názov Display Fingerprint Solution (DFS) a podľa testov obdržala pozitívne ohlasy od klientov. Samotný snímač môže byť integrovaný pod displejom a dokáže detegovať aj veľmi jemné dotyky. Bez problémov nasníma vaše odtlačky s rozlíšením až 500 DPI. Okrem toho DFS je bezpečnejšou voľbou ako súčasné riešenia.

Snímač odtlačkov prstov zabudovaný pod displejom by mohol byť vo svete smartfónov najnovším trendom . Paradoxne táto technológia prišla v čase, kedy majú výrobcovia v pláne predstaviť smartfóny s úzkymi rámikmi (Galaxy S8 alebo LG G6).

Zdroj: Android Authority

23.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+