MojAndroid

CrossOver nie je na Androide alebo Chrome OS žiadnou novinkou. Ide o softvér založený na Wine, ktorý slúži na emuláciu Windows aplikácií na Linuxe. Na tomto open source projekte je založený aj produkt nazývaný CrossOver vyvíjaný firmou CodeWeavers. Ten umožňuje pracovať na Androide alebo operačnom systéme Chrome OS s Windows aplikáciami. Nová preview verzia prináša niekoľko dôležitých noviniek.

CrossOver teraz podporuje prácu s Office balíkom spoločnosti Microsoft – Konkrétne Office 2013. Okrem toho umožňuje po novom aj prácu s Windows aplikáciami vo viacerých oknách. Medzi tými je možné využiť aj funkciu kopírovania a vkladania – copy&paste. Zatiaľ však stále iba na zariadeniach s procesormi Intel.

Softvér, ktorý umožňuje beh Windows aplikácií na Androide alebo Chromebookoch je stále vo vývoji a je v testovacej fáze. Na to, aby ste ho získali, sa musíte uchádzať o miesto v beta programe spoločnosti. Prihlásiť sa môžete na ich stránke.

Zdroj: androidpolice

31.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+