MojAndroid

Nájsť kvalitné športové bezdrôtové slúchadlá dnes nie je vôbec jednoduchá úloha. A keď ich aj nájdete, zvyčajne stoja viac ako 100 EUR. Existujú však výnimky, ktoré potvrdzujú, že kvalitné slúchadlá nemusia stáť tak veľa a prinesú vám doslova veľa muziky za málo peňazí. Jednou z nich sú aj slúchadlá Creative Outlier Sports, ktoré si môžete kúpiť v rôznych obchodoch na Slovensku.

Dynamické navonok aj zvnútra

Jedným z aspektov, vďaka ktorému si tieto slúchadlá nikdy nezmýlite, je ich vzhľad. Plochý kábel, ktorý sa nikdy nezamotá, je dostupný v klasickej tmavo modrej farbe, prípadne vo výrazne zelenej a oranžovej. Tie dopĺňa aj cik-cakový vzor, ktorý je štýlovým dizajnovým doplnkom. Dôležitou súčasťou kábla je aj ovládač hlasitosti, ktorý obsahuje jedno funkčné tlačidlo, LED diódu a microUSB slot na nabíjanie slúchadiel.

Creative Outlier Sports 7

Samotné štuple do uší vyzerajú netradične – najmä vďaka pomocnému “rohu”, ktorý ich udrží vo vnútri ušnice pri akomkoľvek športe. Ide o slúchadlá do uší, ktoré vďaka silikónovým štupľom ponúkajú dobré odhlučnenie od okolia. Čo je na týchto slúchadlách veľkým plusom, je ich nízka hmotnosť len 15 gramov a odolnosť voči potu, ktorú zaručuje certifikát IPX4. Vďaka tomu sa nemusíte báť, že by ste ich pri športovaní zničili vašim potom, prípadne ošpliechaním vodou. Práve oxidácia spôsobená potom je pri podobných športových pomôckach veľkým problémom, ktorého sa ale pri Creative Outlier Sports nemusíte obávať.

Samotný zvukový prejav slúchadiel je naozaj dynamický. Zabezpečujú ho 6 mm meniče, ktoré ponúkajú rozsah 20 Hz ~ 20 kHz, aj vyvážený basový prejav. Zvuk z týchto slúchadiel poteší aj náročnejšieho používateľa. Svoje zastúpenie majú všetky zložky zvuku, a tak sú slúchadlá Creative Outlier Sports vhodné pre fanúšika akejkoľvek hudby.

Pripojenie cez Bluetooth a dlhá výdrž batérie

Batéria v slúchadlách ponúka výdrž na úrovni približne 11 hodín, čo je rozhodne nadpriemerná hodnota. Každého poteší aj možnosť telefonovania, ktorú zabezpečuje na slúchadlách Creative Outlier Sports integrovaný mikrofón. Ku svojmu zariadeniu si slúchadlá môžete pripojiť pomocou Bluetooth 4.1 technológie, ktorá podporuje v tomto prípade aj funkciu aptX. Dosah bezdrôtového pripojenia je približne 10 metrov.

Creative Outlier Sports 2

Slúchadlá Creative Outlier Sports patria naozaj medzi výbornú voľbu pre každého športovca, pričom potešia aj menej aktívnych ľudí, ktorí hľadajú kvalitné bluetooth slúchadlá. Cena týchto slúchadiel začína na úrovni 50 EUR, pričom svojou kvalitou môžu konkurovať aj dvojnásobne drahším bezdrôtovým slúchadlám.

29.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+