MojAndroid

Singapurský výrobca audio techniky Creative rozširuje svoju ponuku Bluetooth slúchadiel o modely Creative Outlier Air V2 a Air Sports V2. Oproti predošlej generácii je nová verzia TWS slúchadiel kompletne vnútorne prebudovaná s novými funkciami pri zachovaní zvukového štandardu.

Šport verzia bola vytvorená v spolupráci s triatlonistami

Outlier Air V2 a Outlier Air Sports V2 sú po stránke technických parametrov identické modely. Líšia sa ale v doplnkoch, ktoré zlepšujú ergonómiu používania. Slúchadlá Outlier Air Sports V2 sú vyrobené na základe komentárov triatlonistov, vrátane poľskej šampiónky Ironman 70.3 Champion 2020, Ewy Komander. Vďaka tomu sú vybavené najmenšími štupľami do uší, ktoré zvyšujú vnímanie zvukov ulice.

Creative sluchadla

Tým sa zvyšuje bezpečnosť, ktorá umožňuje beh a bicyklovanie na verejných miestach. Tento model má tiež v balení náramok so špeciálne navrhnutým vreckom. V prípade potreby do neho skryjete obe slúchadlá aby sa nestratili, alebo jedno z nich, keď chcete telefonovať. Slúchadlá Outlier Air V2 a Outlier Air Sports V2 rozlíšite vďaka jasne oranžovým značkám na slúchadlách a púzdra Sports verzie.

Dlhá výdrž batérie a odolnosť proti vlhkosti

Slúchadlá sú vybavené intuitívnymi dotykovými tlačidlami. Dotykom na ľubovoľné tlačidlo na slúchadle sa dá zapnúť alebo vypnúť prehrávanie hudby, prijať alebo ukončiť hovor alebo použiť funkciu hlasového asistenta bez použitia telefónu. V porovnaní s predošlou generáciou ponúka druhá verzia Creative Outlier Air Sports V2 s púzdrom dlhšiu prevádzku na jedno nabitie, a to až 34 hodín. Samotné slúchadlá vydržia pri striedmom používaní až 12 hodín.

Creative sluchadla

Slúchadlá majú certifikáciu IPX5, ktorá ich chráni pred nepriaznivými účinkami potu, prachu a vlhkosti. Vďaka vstavaným mikrofónom s technológiou Qualcomm cVc 8.0, každé slúchadlo Outlier Air Sports V2 zachytáva váš hlas a izoluje hluk pozadia pre lepšiu kvalitu hovoru a jasnejšiu hlasovú komunikáciu. Citlivosť mikrofónov pri 1kHz je 42dBV / Pa a frekvenčná odozva je 100-10 000 Hz.

O kvalitný zvuk sa stará viacero pokročilých technológií

Za kvalitu zvuku sú zodpovedné špeciálne navrhnuté grafénové meniče s priemerom 5,6 mm a frekvenčným rozsahom 20 Hz až 20 kHz. Kodeky SBC / aptX / AAC sú zodpovedné za prenos zvukového signálu cez pripojenie Bluetooth 5.0. Na optimalizáciu a zlepšenie kvality zvuku sada obsahuje tri typy silikónových slúchadiel do uší vo veľkostiach S, M, L.

Creative sluchadla

Slúchadlá Creative Outlier Air Sports V2 využívajú patentovanú technológiu Super X-Fi Ready. Táto technológia je navrhnutá tak, aby reprodukovala zvuk vychádzajúci z prvotriedneho systému viacerých reproduktorov a dodávala ho priamo do uší používateľa. Vďaka aplikácii SXFI môžete nastaviť slúchadlá podľa vlastných zvukových preferencií pomocou vstavaného ekvalizéra.

Ceny a dostupnosťnových Creative Air 2

Cena vyššej športovej verzie Outlier Air Sports V2 je 92,99 eur. Nižší model Outlier Air V2 má cenu 79,99 eur.

Creative Air 2 a ich konkurencia

Na trhu je v súčasnosti dostatok TWS slúchadiel, ktoré by mohli konkurovať novinkám od Creativu. Niektoré z nich sme vám predstavili v našom výbere. Populárne slúchadlá Samsung Galaxy Buds+ už cenou klesli pod sumu 100 eur. Okrem dobrých rozmerov ponúkajú aj veľmi dobrú výdrž. Tá je aktuálne spolu s nabíjacou krabičkou cez 20 hodín. Samotné slúchadlá by mali vydržať nepretržite prehrávať hudbu po dobu 11 hodín.

Cenovo výhodnou alternatívou sú aj Huawei Freebuds 3, ktoré nenápadne pripomínajú AirPody od Applu. Zaujmú kvalitou zvuku, výdržou 4 hodiny na jedno nabitie a hlavne aktívnym potlačením hluku.

Pokiaľ chce zákazník ušetriť, tak môže siahnuť po čínskom modely Xiaomi Mi AirDots Pro. Nechýba im automatická detekcia ucha, aktívne potlačenie hluku alebo vodoodolnosť IPX4.

Náš tip
Googlefier: Ako nainštalovať Google aplikácie do Huawei zariadení?

 

 

28.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+