MojAndroid

Spoločnosť Creative rozširuje svoje portfólio prenosných reproduktorov o zariadenie novej kategórie. Creative Omni je multi-room reproduktor s pripojením cez Wi-Fi, vďaka čomu môžete v domácnosti rozmiestniť viac týchto reproduktorov v rôznych miestnostiach a užívať si hudbu kdekoľvek sa nachádzate.

Reproduktor v každej miestnosti

Práve možnosť zapojiť simultánne viac reproduktorov je najzaujímavejšou funkciou Creative omni. Reproduktory sú synchronizované prostredníctvom Wi-Fi pripojenia a ovládať ich môžete jednoducho aplikáciou Sound Blaster InterConnect, ktorá vám umožní streamovanie zvuku zo smartfónu alebo tabletu do všetkých reproduktorov naraz. Vybrať si ale môžete aj streamovanie do jedného reproduktoru a užiť si tak hudbu v jednej miestnosti, kým v ostatných ostane ticho.

Poteší aj podpora pre Spotify Connect, vďaka čomu sa pri výbere skladieb nebudete musieť obmedzovať. Ak máte radšej klasické rádiové stanice, využiť môžete službu iHeartRadio, ktorá ponúka tisíce bezplatných rozhlasových staníc online.

Celá škála možností pre používateľov

“Možností vychutnať si hudbu kdekoľvek s viacerými reproduktormi aj doma je s Creative Omni vzrušujúce. Vďaka technológii Wi-Fi a stálemu prístupu k internetu majú užívatelia prístup k miliónom skladieb od poskytovateľov služieb, ako sú Spotify a iHeartRadio, a môžu si užiť kvalitné prehrávanie zvuku z kvalitného prenosného reproduktora,” povedal Low Long Chye, generálny riaditeľ spoločnosti Creative.

“Creative Omni tiež poskytuje používateľom veľkú mieru flexibility v tom, ako počúvajú svoju hudbu. Vďaka aplikácii InterConnect sa viacerí používatelia inteligentných zariadení môžu rozhodnúť, že nasmerujú svoj hudobný stream na niekoľko Omni reproduktorov rozmiestnených v domácnosti alebo vysielajú svoju hudbu na všetky reproduktory súčasne, čo je skvelé pri večeri alebo len na jemné prehrávanie hudby po celom dome.”

Kvalitný zvuk aj na cesty

Ako je už v prípade reproduktorov Creative dobrým zvykom, Creative Omni ponúkne aj kvalitný zvuk. Ponúka totiž dva vlastné vyladené 1,5″ neodymiové meniče a dva vstavané pasívne radiátory, vďaka ktorým sa môžeme tešiť na parádne basy. Vďaka šikovnému umiestneniu meničov je možné reproduktor používať aj vo vertikálnej polohe pre priamy zvuk alebo horizontálne, vďaka čomu dosiahnete širšie stereo.

Čerešničkou na torte je odolnosť voči striekajúcej vode IPX4, vďaka čomu oceníte reproduktor pri bazéne ale aj na cestách. Hoci ide o zariadenie do domácnosti, je plne prenosný a nechýba mu Bluetooth pripojenie pre štandardné prehrávanie z vášho zariadenia tam, kde nie je k dispozícii Wi-Fi. Reproduktor sa bude predávať v čiernej a bielej farbe od konca októbra 2017 za 129,99 EUR.

Creative Omni: Špecifikácie

  • Rozmery (L x W x H): 71.1 x 200.8 x 68.5 mm / 2.78 x 7.9 x 2.7 palcov
  • Pripojiteľnosť: Wi-Fi (802.11 b/g/n) Bluetooth 4.2 Aux-in Micro SD karta
  • Životnosť batérie: 8 hodín (Bluetooth)
  • Bluetooth Audio kodeky: AAC, SBC
  • Wi-Fi/Streamovacie kodeky: MP3, WMA, WAV, ALAC, AAC+, FLAC, APE a OGG
  • MicroSD Herné kodeky: MP3, WMA, WAV, FLAC
  • Nabíjanie: USB Micro-B, 5V 850mA
  • Vodeodolnosť: IPX4
  • Meniče: 2 x 1.5” Neodymiové meniče, 2 x pasívne radiátory
  • Softvér: aplikácia Sound Blaster InterConnect (iOS/Android)

Za pozvanie na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnostiam Lenovo a Samsung.

Zdroj: Tlačová správa

31.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+