MojAndroid

Creative tento rok predstavil svetu novú sériu reproduktorov Nuno, ktorá je zameraná najmä na dizajn. Už na prvý pohľad je zjavné, že Creative Nuno je skutočne dizajnovým skvostom, ktorý zaujme najmä použitím netradičného materiálu v podobe tkanej látky. Samozrejmosťou je potom už aj konektivita Bluetooth, či dostatočne dlhá výdrž na batériu.

Balením neprekvapí

V balení Creative Nuno nenájdete žiadne prekvapenia. Výrobca doň okrem reproduktoru pribalil iba niekoľko papierových brožúr a nabíjací micro USB kábel. Nabíjačku, púzdro, či ďalší kábel pre pripojenie externého zdroja zvuku tu nenájdete.

Elegantný pre každú príležitosť

Reproduktor nás zaujal už na prvý pohľad. Kombinácia tkanej látky a kvalitného polykarbonátového tela s povrchom, ktorý imituje kožu, vyzerá naozaj skvostne. Na dotyk príjemný Creative Nuno sa po dizajnovej aj konštrukčnej stránke teda naozaj vydaril. Váži iba 390 gramov a jeho rozmery 185 x 60 x 63 mm sú vhodné aj pre bezstarostné prenášanie. Navyše, reproduktor je dostupný v dvoch farebných prevedeniach – čiernej a sivej. Obidve vyzerajú dobre, takže je len na vás, ktorú z farieb preferujete.

creative-nuno-3

Creative Nuno disponuje štandardnými ovládacími prvkami. Na vrchnej strane sa nachádza pätica tlačidiel, ktorými sa ovláda hlasitosť, prehrávanie a prijatie alebo položenie hovorov. Zo zadnej strany to je nabíjací microUSB konektor, audio vstup Aux a prepínač pre zapnutie alebo vypnutie reproduktoru. Podstavec tvorí už len dvojica gumených podložiek, ktoré sa starajú o to, aby nedošlo k pohybu reproduktora na stole alebo inom rovnom povrchu.

Konektivita a výdrž batérie

O konektivitu Creative Nuno sa štandardne stará už Bluetooth, ktoré tu nájdete vo verzii 2.1 EDR (Enhanced Data Rate). Dosah je výborný a presahuje 10 metrov aj v prípade, že sa nachádzate v inej miestnosti ako je reproduktor. Okrem Bluetooth môžete pre prehrávanie hudby využiť ale aj 3,5 mm audio jack na zadnej strane, ktorý slúži ako audio vstup. Výdrž batérie je výrobcom deklarovaných 6 hodín na jedno nabitie. Samozrejme, táto hodnota sa bude líšiť najmä podľa toho, na akej hlasitosti budete Nuno počúvať.

creative-nuno-5

Zvukový prednes

Creative osadil tento bezdrôtový reproduktor dvojicou menších reproduktorov bližšie nešpecifikovaných parametrov. Ich výkon je však postačujúci a s pokojom ich môžete použiť na ozvučenie menšej miestnosti alebo otvorených priestorov pri posedení s priateľmi niekde vonku. Kvalita zvukového prednesu je vzhľadom na cenovku dobrá. Nečakajte však žiadne super basy. Tie sú pomerne nevýrazne, čo platí aj o výškach, pri ktorých by sme uvítali trochu viac agresie. Dobrou správou však je, že reproduktor si dobre poradí so strednými tónmi. V porovnaní s väčšími reproduktormi to však stále nie je úplne ono. Navyše, pri maximálnej hlasitosti dochádza aj k zlievaniu zvuku a k jeho skresleniu.

creative-nuno-7

Telefonovanie s Creative Nuno nie je žiadna slasť. Mikrofón je síce dostatočne citlivý, no kvalitou prenášaného hlasu nepatrí k tým najlepším. Pri hovoroch druhá strana síce rozumie väčšine toho čo hovoríte, no určite nie tak, ako by sme si predstavovali. Reproduktor sme pritom mali od hlavy asi len pol metra.

Záverečné hodnotenie: Creative Nuno

Creative Nuno sú vzhľadom na svoju cenu zaujímavé bezdrôtové reproduktory. Neponúkajú síce žiadne špeciálne funkcie ani výnimočnú kvalitu zvuku, no potešia svojim elegantným a moderným dizajnom, či kvalitným konštrukčným spracovaním a dlhou výdržou na jedno nabitie. Za odporúčanú cenu 49,99€ ide o zaujímavý kúsok, ktorý si určite nájdete svojich poslucháčov.

15.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+