MojAndroid

Spoločnosť Creative predstavila Creative iRoar –  inteligentný prenosný reproduktorový systém s Bluetooth technológiou. Tento kompaktný viacúčelový iRoar predstavuje ďalší krok vo vývoji prenosných reproduktorov s jeho zvukovým výkonom, rozšíriteľnosťou, inteligentným spracovaním zvuku, personalizáciou a otvorenou platformou, ktorá umožňuje vytvoriť pridanú hodnotu, a pritom je dvakrát tak silný, ako pôvodný Sound Blaster Roar, pričom má až 20-hodinovú výdrž batérie.

V srdci inteligentného reproduktora Creative iRoar je výkonný, flexibilný a programovateľný viac-jadrový procesor SB-Axx1. Je zodpovedný za celý zvuk a hlasové zvýraznenia a špeciálne spracovanie efektov, rovnako ako, otvorená platforma, ktorá umožňuje používateľom prispôsobiť si správanie a výkon reproduktora. Vstavaný procesor tiež umožňuje, aby iRoar mohol fungovať ako  high-end-ová zvuková karta.

“Navyše, s otvorením pre SDK, vývojárov a VAR je možné reproduktor naprogramovať pre úplne odlišné aplikácie. Od znovu nastavenia tlačidiel, až po programovanie reproduktora k niečomu úplne inému. Okrem softvéru na prispôsobenie, otvorená DDK (Docking Development Kit, čiže vývojárska dokovacia sada) umožňuje rozšíriť aj hardvér reproduktora prostredníctvom expanzného dokovacieho portu podľa svojej predstavivosti, čím sa otvárajú nekonečné možnosti použitia a premiestnenia tohto reproduktora pre rôzne druhy použitia v rôznych projektoch.” hovorí Sim Wong Hoo, tvorca Sound Blaster a generálny riaditeľ spoločnosti Creative Technology Ltd.

Akusticky pokročilý reproduktor

Pôvod nájdeme v sérii Sound Blaster Roar, kde hlavná črta reproduktora iRoar je navrhnutá, tak aby bol dvakrát hlasnejší ako klasický Sound Blaster Roar, a to bez nutnosti zdvojnásobenia elektrickej energie. Tento úžasný prielom v inžinierstve sa dosiahol vďaka intenzívnemu výskumu technológie meničov reproduktora v spojení s najmodernejšími výkonnými zosilňovačmi, s integráciou inteligentnej technológie maximalizujúcej zvuk založenej na báze procesorov BlasterX Acoustic Engine.

Tento kompaktný reproduktor má 5 meničov, vrátane subwoofera, kde čistý výkon zosilňovača predstavuje viac ako 40 wattov. Ľahký reproduktor je vybavený dvoma ľahkými vysokofrekvenčnými 2” meničmi pre vyobrazenie vzdialenej vysokofrekvenčnej disperzie. Tiež sa môže pochváliť 2.75” subwooferom, ktorý tlačí basy smerom nahor, plus dva bočné pasívne radiátory, ktoré šíria basy ešte ďalej.

Reproduktor iRoar tiež disponuje dvomi vysoko výkonnými zosilňovačmi – jeden sa zameriava na hĺbky a stredy, ďalší výhradne na zabezpečenie výšok – aby reproduktor produkoval jasný, priestranný, dobre vyvážený zvuk bez kompromisov na basoch. Výsledkom je, že iRoar je schopný poskytnúť výkonný zvuk vyplňujúci priestor, ktorý si môžete vychutnať kdekoľvek vo vašej izbe.

Product_iRoar_Exploded View

Inteligentná technológia BlasterX Acoustic Engine

BlasterX Acoustic Engine v reproduktore iRoar je technológia, ktorá inteligentne optimalizuje a maximalizuje akustický výkon meničov a zosilňovačov reproduktora. To zaisťuje, že každý menič je naplno poháňaný svojím vlastným potenciálom bez toho, aby bola ohrozená vernosť zvuku. To premieňa vylepšený 5-meničový reproduktorový systém do úžasnej zvukovej škatule o veľkosti brožúry s obrovskou silou, ktorá prináša výkonný zvuk s veľkým pohlcujúcim virtuálnym priestorom v malom obale.

Inteligentné prispôsobiteľné spracovanie zvuku

Reproduktor iRoar je schopný inteligentne rozširovať dynamický rozsah zvuku. Spoločnosť Creative navrhla inteligentný procesor založený na technológii expanzie dynamického rozsahu do reproduktora iRoar, čím automaticky zanalyzovala a obnovila dynamiku v komprimovaných zvukových stopách v reálnom čase, takže hudba a dynamika nebudú obetované kvôli jemnej hlasitosti. iRoar tiež obsahuje technológiu Smart Volume, ktorá inteligentne pracuje na pozadí, aby sa minimalizovali náhle zmeny úrovne hlasitosti počas prehrávania, aby sa zabránilo nepríjemným zmenám hlasitosti kvôli zmenám v hlasitosti nahrávok.

Product_iRoar_Right Angle

Inteligentný pohlcujúci zvuk

Reproduktor tiež prichádza s patentovanou technológiou BlasterX Immersion spoločnosti Creative na báze CMSS™ (Creative MultiSpeaker Surround). Tieto technológie umožňujú reproduktoru dodať úchvatný zážitok z počúvania so širšou zvukovou scénou, ďaleko za zvukovou stopou tohto reproduktora.

Inteligentné konferenčné hovory nahlas

Užívatelia môžu očakávať, že ich bude počuť hlasne a jasne počas hovorov vďaka technológiam Adaptive Noise Reduction (adaptívna redukcia šumu) a Adaptive Acoustic Echo Cancellation (adaptívne rušenie zvukového echa) v reproduktore iRoar. Okrem toho, vstavané mikrofóny v reproduktore iRoar nahrávajú 360º zvuk okolo reproduktora alebo selektívne v určitom rozsahu zaostrenia cez technológiu Mic Beam. Po aktivácii režimu Private (súkromie), reproduktor iRoar inteligentne drží a izoluje hlas užívateľa v 30º akustickej zóne pred reproduktorom. Zvuky z tejto zóny budú jasne zachytené, ale okolitý hluk alebo iné hlasy v tejto zóne obmedzí.

Inteligentná funkcia Voice Morph

Vstavaný procesor SB-Axx1 tiež umožňuje užívateľom aktivovať funkciu Voice Morph, s ktorou si zmeníte hlas v reálnom čase pre zábavu počas prezentácie alebo hry s priateľmi a deťmi. Ak sa na telekonferenčný rozhovor použije reproduktor, používatelia môžu meniť svoje hlasy počas hovoru s využitím aplikácie iRoar Dashboard.

Product_iRoar_Top

Inteligentné užívateľsky priateľské aplikácie

Hoci je reproduktor Creative iRoar neuveriteľne bohatý na funkcie, bol navrhnutý tak, aby bolo jeho použitie skutočne jednoduché. Inteligentné technológie a užívateľsky priateľské, vizuálne bohaté automatizované užívateľské rozhrania adaptívne optimalizujú zvuk a reagujú na správanie človeka v reálnom čase. Tento prístup zvyšuje skúsenosť prenosného reproduktora na novú úroveň zvukového výkonu. Tu sú niektoré zo spôsobov, ako reproduktor Creative iRoar zjednodušuje užívateľský komfort:

 • iRoar Dashboard aplikácia

iRoar prichádza s balíčkom užívateľsky prívetivých iOS a Android mobilných aplikácií nazývaných iRoar Dashboard, ktorý umožňuje užívateľom ovládať reproduktor na diaľku a upraviť nastavenia zvuku, napríklad ekvalizér, parametre spracovania zvuku, rovnako ako mikrofón a hlasové ovládanie priamo z telefónu s graficky bohatým užívateľsky jednoduchým rozhraním – to všetko na dotyk prstov. Všetky tieto nastavenia môžu byť trvalo uložené v reproduktore.

Prednastavené profily umožňujú rýchly výber optimalizovaných nastavení zvuku, aby zodpovedali rôznym druhom zvuku.

 • BlasterX je predvolené nastavenie zvukového podpisu pre najlepší zážitok z počúvania
 • Game On zvýrazňuje špičku realizmu s rozšírenými podnetmi pre hry
 • Audiophile Bliss prináša originálny čistý zvuk, rovnaký ako umelec chcel
 • Cinemania umožňuje užívateľom vychutnať si plný filmový zážitok s výbušnými explóziami a jasnými dialógmi
 • Sonic Bass rozšírenie basov s väčšou rezonanciou v nižších frekvenciách pre dunivú hudbu
 • Live Concert poskytuje oveľa dokonalejší zvuk pre atmosféru ako na koncerte

Každý jeden profil sa môže oveľa viac prispôsobiť tak, aby vytvoril nový osobný profil, ktorý bude vyhovovať osobným preferenciám užívateľa:

 • Ekvalizér (Equalizer) – Grafický ekvalizér ponúka flexibilitu pri úprave amplitúdy zvukových signálov na jednotlivých frekvenciách.
 • Pohltenie/Vnorenie (Immersion) – Využitím pohlcujúcej technológie BlasterX, si vychutnáte skutočný pohlcujúci zvuk s prirodzeným zmyslom pre hĺbku zvuku, priestrannosť a priestorové efekty z vášho obsahu.
 • Dialog+ – Vylepšuje hlasy vo filmoch, pri počúvaní hudby alebo hraní hier pre jasnejší dialóg. Vypočujte si dialóg nad zvyškom soundtracku a cez okolitý hluk vo svojom prostredí

iRoar Dashboard tiež obsahuje technológiu  Smart Volume, ktorá inteligentne pracuje na pozadí, aby sa minimalizovali náhle zmeny úrovne hlasitosti počas prehrávania, aby sa zabránilo nepríjemným zmenám hlasitosti kvôli zmenám v hlasitosti nahrávok.

 • iRoar Megaphone (megafón) aplikácia

Užívatelia sa tiež môžu jednoducho dostať až k 18-tim hlasovým možnostiam vo Voice Morph dostupných na iRoar Dashboard, rovnako ako aj aplikácia iRoar Megaphone, ideálna pre zábavu počas hovorov alebo ak sa reproduktor používa ako PA systém (public address system), čiže ako miestny rozhlas.

iRoar je tiež dosť chytrý, aby informoval užívateľa, keď je k dispozícii aktualizáciu firmvéru, pripojením reproduktora k inteligentnému zariadeniu pomocou iRoar Dashboard aplikácie.

 • Aplikácia iRoar vzdialený asistent

Táto aplikácia zmení iPhone alebo Android zariadenie na iRoar ovládač. Skôr ako iba prehrávanie hudby z mediálnej knižnice vášho telefónu, iRoar vzdialený asistent umožňuje používateľom prístup k zvuku uloženému na microSD karte vloženej v reproduktore iRoar. Ukáže vám skladbu a album skladby práve prehrávanej. S aplikáciou vzdialeného ovládača iRoar si tiež môžu užívatelia spustiť nahrávanie zvuku na microSD kartu.

Inteligentná multifunkčná rozšíriteľnosť

Viacúčelový reproduktor je navrhnutý tak, aby bol rozšíriteľný a fungoval v rozsahu použitia ako samostatná jednotka alebo ako súčasť väčšieho systému. Jeden iRoar môže byť pripojený k druhému iRoar-u pre ešte širšie zvukové zábery a viac pohlcujúci zážitok z počúvania. iRoar tiež môže byť namontovaný na externej jednotke subwoofera iRoar Rock pre získanie izby vyplňajúceho zvuku s vylepšeným basovým výkonom. Alternatívne, po bezdrôtovom pripojení k mikrofónu iRoar Mic sa reproduktor iRoar stáva nízko latenčným bezdrôtovým osobným PA systémom alebo prenosným Karaoke zariadením s podporou vysoko kvalitného širokého spektra zvuku.

 • O funkcii MegaStereo

Pomocou MegaStereo kábla môžu užívatelia prepojiť navzájom dve jednotky iRoar a vytvoriť tak stereo zážitok z daného ľavého a pravého kanálu zo širšej zvukovej scény. S určeným optickým vstupom, oba reproduktory iRoar možno pripojiť k televízoru pre skvelý filmový zážitok.

 • O iRoar Rock

iRoar Rock je externý subwoofer navrhnutý tak, aby bol plne kompatibilný s reproduktorom iRoar, ľahko pripojiteľný aj cez dokovací expanzný port. Po pripojení môžu užívatelia zaznamenať ešte lepšie basy a celkovo pôsobivú priestrannosť. Toto je možné vďaka patentovanej technológii BlasterX Immersion v reproduktore iRoar a je to možné vo väčšej forme po pripojení k iRoar Rock. Pokiaľ je reproduktor pripojený k subwooferu, tak ten reproduktor iRoar v rovnakom čase aj nabíja. Pri odchode môže užívateľ reproduktor iRoar jednoducho uchopiť a ísť.

Product_iRoar Rock_with_iRoar_Angle_2

 • O mikrofóne iRoar Mic

Váži iba 30 gramov s časom hovorov až 10 hodín. Mikrofón iRoar

Mic môžete držať, pripnúť alebo zavesiť pre všestranné a pohodlné komunikovanie a výkon. Je vybavený technológiou RapidTalk™ – nízko latenčná bezdrôtová technológia vysoko kvalitného zvuku čakajúca na svoj patent, ktorá umožňuje jednoduchý, rýchly a vysoko výkonný prenos zvuku. iRoar Mic tiež prichádza aj s káblovým jack-om, ktorý umožňuje prehrávanie hudby cez mobilné zariadenia, čím ponúkne užívateľom nízku latenciu pri Karaoke stretnutiach. Konektor mikrofónu tiež ponúka možnosť pripojenia k externému dynamickému alebo elektretovému kondenzátorovému mikrofónu. Ovládacie prvky na mikrofóne umožňujú rýchle nastavenia hlasitosti, rovnako ako aj funkciu Voice Morphing v reálnom čase!

Product_iROAR Mic_Left Angle_3

Inteligentná prispôsobiteľná otvorená platforma

Najinteligentnejšou črtou reproduktora iRoar je jeho bezkonkurenčná úroveň prispôsobenia. Na rozdiel od iných reproduktorov, ktoré sú vonku, iRoar prichádza s inteligentne prispôsobiteľnou otvorenou platformou, ktorá skutočne umožňuje užívateľom nielen si vychutnať to, ako to je, ale prispôsobiť si a rozšíriť svoje možnosti. Patria sem softvérové doplnky a rozšíriteľná hárdvérová platform prostredníctvom iRoar rozširovacieho dokovacieho portu. To otvára nekonečné možnosti pre vývojárov a VAR (distribútorov), aby vlastne prepracovali svoje vlastné prenosné reproduktorové systémy vytvorením vlastných doplnkov, ako je hardvér. Aplikácia iRoar Dashboard prichádza s množstvom doplnkov pre inšpiráciu vývojárov vytvárať vlastné riešenia. Tieto riešenia môžu byť použité v profesionálnom, priemyselnom, osobnom, vzdelávacom smere alebo v čomkoľvek inom, čo si vedia predstaviť.

Celý rad ďalších funkcií

Športový minimalistický dizajn, kompaktný iRoar ponúka spoľahlivé čierne púzdro zabalené v konečnej úprave z uhlíkových vlákien zdobenej tmavo ružovým zlatom. Symbolický kruh v strede reproduktora funguje nielen ako rozšírenie pre ľahké zameranie NFC rozhrania, ale tiež chytro funguje aj ako výstup pre subwoofer šikovne schovaný pod ním. Perfektne sa to hodí pre modern kancelárie, štúdiové apartmány alebo tanečné štúdia.

Navrhnutý pre jednoduché používanie a pripojenie so širokou škálou zariadení, pričom iRoar prichádza s rôznymi funkciami a možnosťami pripojenia:

 • Kontextovo-závislé dotykové ovládanie a adaptívny ihličkový displej

iRoar obsahuje adaptívne, kontextovo závislé dotykové ovládacie prvky, ktoré sa zasvietia a vypnú v závislosti na zvolenom režime reproduktora.

 • Ľahko zamerateľné NFC

Near Field Communication (NFC) technológia umožňuje používateľom rýchlo a jednoducho sa pripojiť k NFC Bluetooth mobilným zariadeniam, vyžaduje si iba jednoduché poklepanie pre spárovanie a nadviazanie spojenia. Širšia a ľahko zamerateľná NFC zóna na iRoar-e robí jedno-dotykové Bluetooth párovanie ešte rýchlejším a jednoduchším.

 • Bluetooth s funkciou Multipoint a podporou HD Audio kodekov

Reproduktor je možné pripojiť aj bezdrôtovo cez Bluetooth, a využívať aptX® a AAC kodeky pre vysoko kvalitný bezdrôtový zvuk. Užívatelia môžu tiež pripojiť k iRoar-u súčasne dve Bluetooth zariadenia.

 • USB zvuk

iRoar možno ľahko pripojiť k PC cez USB pre presné nízke vibrácie asynchrónneho USB zvuku.

 • Optický vstup

Port pre optický vstup poskytuje bezstratové digitálne streamovanie zvuku zo Smart televízorov alebo herných konzol .

 • Integrovaný MicroSD AAC, WAV a MP3 prehrávač

Okrem káblového alebo Bluetooth pripojenia prichádza iRoar so vstavaným microSD slotom, integrovaný prehrávač podporuje microSD karty do veľkosti 32GB a dokáže prehrávať AAC, WAV a MP3 súbory priamo z pamäťovej karty.

 • Integrovaný pokročilý záznamník

iRoar má integrovaný pokročilý záznamník, ktorý využíva reproduktor vstavaného mikrofónu, ktorý umožňuje všestranné nahrávanie všetkých druhov zvuku stlačením jediného tlačidla – hovory, vonkajšie hlasy alebo aj počúvanú hudbu, a to priamo na vymeniteľnú pamäťovú microSD kartu. Táto funkcia je ideálna pre nahrávanie hlasovej poznámky, rozhovoru, telekonferenčných zasadnutí a obchodných/firemných stretnutí.

 • Dva druhy využitia batérie

iRoar je tiež vybavený batériou s dvoma možnosťami použitia. Veľká 9000mAh Lítium-Iónová vstavaná nabíjacia batéria poskytne až 20 hodín* prehrávania zvuku – viac ako dvakrát dlhšie než klasický Sound Blaster Roar. Batériu taktiež môžete použiť aj na nabíjanie smartfónov a tabletov.

Cena a dostupnosť

Oficiálna cena reproduktora Creative iRoar je stanovená na 369.99 EUR. Je dostupný zatiaľ iba v online obchode na www.creative.com.

Oficiálna cena mikrofónu Creative iRoar Mic je stanovená na 79.99 EUR a je dostupný zatiaľ iba v online obchode na www.creative.com.

Oficiálna cena subwoofera Creative iRoar Rock je stanovená na 149.99 EUR. Bude dostupný v prvom kvartáli roka 2016 v online obchode na www.creative.com.

27.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+