MojAndroid

Spoločnosť Creative Technology dnes oznámila uvedenie Creative Aurvana Trio Wireless, najnovšieho prírastku vo svojej etablovanej sérii slúchadiel Aurvana. V prípade novinky ide o bezdrôtové slúchadlá okolo krku, ktoré sa k zariadeniam pripájajú pomocou technológie Bluetooth 5.0.

Ich majitelia môžu využiť aj USB multi-zvukové kodekové vysielače ako je napríklad Creative BT-W3, na prepojenie so zariadeniami, ktoré v základe nedisponujú Bluetooth pripojením. To aspoň odporúča Creative, no v praxi by však mohol poslúžiť aj klasický Bluetooth adaptér do USB portu.

V prípade modelu Creative Aurvana Trio Wireless je vyzdvihovaný nový prvotriedny dizajn slúchadiel okolo krku napájaný rovnakým hybridným systémom trojitého meniča s vysokým rozlíšením ako Aurvana Trio. V porovnaní so spomínaným, starším, kúskom má byť ten nový lepší a ľahší. No a samozrejme, bezdrôtový.

Creative uvádza, že nové slúchadlá Aurvana Trio Wireless sú navrhnuté pre celodenné pohodlie, vynikajúcu kvalitu zvuku a hovoru a dlhotrvajúcu výdrž batérie. Vďaka tomu ich stavia do pozície dokonalého spoločníka pre náročných audio milovníkov, ako aj pre bežných poslucháčov na cestách.

Mäkký a ľahký silikónový remienok na krk poskytuje prenosnosť a pohodlie pre používateľov, ktorí sú stále na cestách. Je ergonomicky navrhnutý tak, aby pohodlne sedel okolo krku bez ohýbania ramien nadol, takže používatelia ich môžu nosiť po celý deň. Ak sa slúchadlá nepoužívajú, je ich jednoducho možné magneticky spojiť, aby úhľadne zapadli do oblečenia používateľov.

Hybridný systém trojitého meniča

Z technickejších aspektov sa opakovane spomína “hybridný systém trojitého meniča”. Podľa dostupného popisu ide o systém zložený z dvoch presne vyvážených meničov pre detailné stredy a výšky a z meniča z biocelulózy pre výkonné, ale čisté basy.

Výrobca ešte uvádza podporu kodekov aptX Low Latency, aptX HD a AAC, ako aj využívanie technológie Super X-Fi READY, ktorá odomkne holografiu slúchadiel pre miestny obsah a hudobné súbory uložené v mobilných telefónoch. Na plnohodnotné využívanie všetkých ponúkaných aspektov je potrebné používať aplikáciu SXFI APP.

Aurvana Trio Wireless sú vybavené vstavaným mikrofónom s technológiou Qualcomm cVc 8.0. Ďalšou prednosťou je viacbodové pripojenie, ktoré umožňuje spárovať Aurvana Trio Wireless s dvoma zariadeniami súčasne. Čo sa týka výdrže batérie, tu v technických špecifikáciách svieti údaj o 20 hodinách prevádzky.

Cena a konkurencia

Cena Aurvana Trio Wireless je 99.99 EUR a sú k dispozícii na Creative.com, no objaviť by sa mali aj v ponuke bežných eshopov s elektronikou. Z pohľadu konkurencie sa môžeme pozrieť na modely Beats by Dr. Dre Solo 3 Wireless, Samsung Galaxy Buds+ alebo Huawei FreeBuds 3. Ak hľadáte nové bluetooth slúchadlá, tak vám s výberom môže pomôcť prehľad v sekcii Nákupný poradca.

22.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+