MojAndroid

Testovanie výdrže Android zariadení po stránke dielenského spracovania nie je dnes už ničím výnimočné. Takzvané crashtesty nám pritom častokrát ukážu, čo všetko sú schopní naši inteligentní spoločníci prežiť a naopak, čomu sa radšej vyvarovať. Popri bežných pádoch, ktoré sa nám môžu prihodiť každý deň, ale vznikajú aj rôzne extrémne testy odolnosti, medzi ktoré môžeme pokojne zaradiť aj ten Samsungu Galaxy Note 5.

Náš tip
Chcete Samsung Galaxy Note 5 v Európe? Tak sa podpíšte pod petíciu

UnlockRiver sa pozrel na nie tak dávno predstavený tabletofón spoločnosti Samsung, ktorý okrem najnovších technologických vychytávok sľuboval tiež kvalitné továrenské spracovanie i vysoko odolné materiály. Note 5 by mal prežiť bežný pád z výšky asi 1 metra bez vážnejších poškodení, podobne, ako je to už dnes už vo väčšine Android zariadení. Prečo ale neskúsiť niečo extrémnejšie? Zrejme aj to si testeri v tomto prípade povedali a Galaxy Note 5 pripevnili na dron, ktorý sa vzniesol až do výšky 900 stôp, čo predstavuje približne 270 metrov. Odtiaľ dopadol nekontrolovateľne na betón, išlo tak o simuláciu bez akýchkoľvek kompromisov.

Náš tip
VIDEO | Opačné zasunutie pera S-Pen do Samsungu Galaxy Note 5 môže mať vážne následky

Hoci sa telo smartfónu javilo ako vcelku poškodené, samotné zariadenie fungovať neprestalo. Zadný kryt, ako i hrany telefónu sa nevyhli prasklinám a výrazným deformáciám, displej zasa pod nepoškodeným ochranným sklíčkom do veľkej miery prestal vykazovať svoju činnosť. Na prekvapenie všetkých však bez poškodení ostala ako batéria, tak aj mikrofón, či reproduktor. Telefón tak bolo s obmedzenými možnosťami naďalej možné používať.

Zdroj: Youtube

22.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+