MojAndroid

Porty slávnych hier a herných sérií z PC alebo herných konzol na mobilné zariadenia nie sú ničím neobvyklým. V minulosti sa na mobilné operačné systémy dostala séria Gran Theft Auto, Baldur´s Gate alebo Star Wars: Knight of the old republic. Podľa portálu Kotaku sa čoskoro dočkáme aj legendárnej hernej postavičky Crash Bandicoot.

Na port pôvodnej hry zabudnite

Pokiaľ sa ale tešíte na priamy port pôvodnej hry, tak budete možno sklamaní. Novinka bude  úplne novou hrou a klasickou behačkou typu Temple Run. Crash v nej bude automaticky bežať smerom dopredu a vy budete prstom riadiť jeho pohyb do strán alebo skoky pred prekážkami.

Samozrejmosťou bude aj rýchla rotácia na rozbitie debničiek alebo surfovanie. Po ceste budete zbierať masky tzv. Wumpany. Postupom v hre získate možnosť stavať aj vlastnú základňu. V hre by nemali okrem Crasha chýbať ani ďalšie ikonické postavy z pôvodnej hry, ako zloduch Dr. Neo Cortex alebo Crashová sestra Coco. Mobilná verzia Crash Bandicoot bude dostupná pre platformy Android a iOS v priebehu tohto roka.

Crash Bandicoot sa zaradí za Super Mária a Sonica

Crash nebude prvou ikonickou postavou z herných konzol, ktorá sa objaví na displejoch smartfónoch. Už v minulosti sa tak stalo u Super Mária z Nintenda a Sonica zo Segy. Práve snaha vytvoriť rovnakú ikonickú postavu aj pre konzolu PlayStation bola dôvodom vydania hry Crash Bandicoot v roku 1996. Do roku 2003 sa jej predalo 6,8 milióna kusov. Pre Sony PlayStation vyšli exkluzívne do roku 2000 ďalšie štyri pokračovania. Neskôr sa Crash Bandicoot objavil aj na Nintende alebo Xboxe.

Náš tip
Výzva Facebooku pre ďalšie desaťročie: Ochrana súkromia zákazníkov

17.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+