MojAndroid

Ako možno viete, viacerí ľudia, ktorí už boli testovaní na COVID-19, dostali v SMS správe svoj COVID-19 PASS. Práve s nim sa teraz spája celkom kuriózna situácia. SMS správu s touto informáciou dostali aj ľudia, ktorí chorobe nanešťastie podľahli. Informácie sme čerpali zo spravodajského portálu webnoviny.sk.

COVID-19 PASS prišiel aj na telefónne čísla zosnulých ľudí

Na meno zosnulých prišla taktiež SMS správa od NCZI, obsahujúca údaje o COVID-19 PASS. Ten slúži na vyžiadanie Digitálneho COIVD preukazu EÚ o očkovaní, respektíve o negativite testu a prekonaní ochorenia.

greenpass covid-19
Aplikácia Greenpass | Foto: Redakcia

SMS správa vyvolala vo viacerých ľuďoch, ktorým zomrel na koronavírus príbuzný, zmiešané pocity. Okrem toho, že v nich bol opätovne vyvolaný pocit smútku za už nebohou osobou, ľudia ostali taktiež nepríjemne prekvapený, že štát rozposiela SMS aj zosnulým.

Verejne žiadame NCZI, aby si dalo do poriadku svoje databázy. Pýtame sa, sú obete Covidu-19 vedené v evidencii NCZI stále ako žijúce osoby? Ako je to možné? Považujeme za absurdné, že inštitúcia, ktorá denne zverejňuje počty zosnulých na koronavírus, posiela traumatizovaným rodinám osobné Covid passy mŕtvych s výzvou na ich uchovanie, a to aj mesiace po ich tragickej smrti. Na rozdiel od živých, ktorých vidíme v médiách a ktorí sa boria s problémami, aby im Digitálny Covid preukaz EÚ fungoval, naši najbližší potvrdenie o prekonaní ochorenia, teste či vakcinácii skutočne nepotrebujú, je to cynické,“ uviedla Lenka Straková z OZ Skutočné obete.

Náš tip
Hodinky Fitbit dokážu odhaliť dlhodobé následky COVID-19

12.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+