MojAndroid

Situácia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu COVID-19 sa na Slovensku podstatne zlepšila. Napriek tomu stále platí súbor rozličných opatrení, ktoré je nutné dodržiavať. Ide napríklad o používanie respirátorov a rúšok, dodržiavanie rozostupov, možné obmedzenie pohybu či rôzne režimy v akých môžu fungovať reštaurácie a obchody. 

Je toho skutočne dosť, navyše zavedené opatrenia už neplatia plošne pre celé územie Slovenska. Líšia sa na úrovni okresov. V niektorých je epidemická situácia lepšia a obmedzenia voľnejšie, inde je to práve naopak a režim je omnoho prísnejší. Nové opatrenia vstupujú do platnosti každý pondelok, a keďže sa často menia, človek sa v záplave informácií ľahko môže stratiť. 

Oficiálny web

Výborná pomoc v tomto smere prichádza zo strany štátu. Ide o webovú stránku z dielne Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky, ktorá prehľadne a názorne vysvetlí všetky obmedzenia, ktoré aktuálne platia pre používateľom zvolení okres. 

Používanie je skutočne jednoduché. V mobile, smartfóne či tablete si stačí otvoriť webovú stránku automat.gov.sk a zadať názov požadovaného okresu. Okamžite sa načíta prehľad platných opatrení pre daný región aj s dátumom, od ktorého vstúpili do platnosti.

Zoznam opatrení je prehľadný. Roztriedené sú podľa rôznych kategórií a človek sa vďaka tomu dokáže okamžite zorientovať v aktuálnych obmedzeniach. Od tých základných, cez stav vzdelávacieho segmentu a fungovanie obchodov až po šport a hromadné podujatia. 

Pre bližšie informácie o obmedzeniach, výnimkách alebo dodatočných úpravách pre danú kategóriu stačí kliknúť na odkaz “Zistiť viac”. Webová stránka Covid Automat je optimalizovaná aj pre používanie na smartfónoch, takže sa netreba obávať, že by ste sa nedokázali narýchlo dopracovať k požadovaným informáciám.

Covid Automat
Covid Automat | Foto: automat.gov.sk

Aj ako mobilná aplikácia

Web dokonca môže fungovať aj v režime webovej aplikácie. Zjednodušene to znamená asi toľko, že keď ho navštívite na smartfóne, zobrazí sa vám ponuku na inštaláciu aplikácie – Pridať aplikáciu Covid Automat na plochu. Ak túto možnosť využijete, tak sa vám medzi aplikáciami začne zobrazovať Covid Automat. V praxi ide o zaobalenú webovú stránku, no výhodou je omnoho rýchlejší prístup k hľadaným informáciám. Stačí jedno kliknutie a ste presne tam, kde ste chceli byť.

Celý digitálny Covid Automat je o rýchlom zobrazovaní aktuálnych informácií. Všetko je otázkou niekoľkých kliknutí a nevyžaduje sa žiadna registrácia. Ide o praktickú pomôcť pre domácich, ale aj pre tých, ktorí sa potrebujú pohybovať vo viacerých okresoch.

Náš tip
Toto je aplikácia, ktorá vám urobí rýchly očný test na koronavírus
18.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+