MojAndroid

Nahádzať pomaly všetky dobre známe hoaxy do jedného, aktualizovať ich na súčasnú situáciu a ešte to celé trošku osoliť. Takýto kvalitný dezinformačný guláš navarili používatelia sociálnej siete Facebook v uplynulých dňoch. A servíruje sa to, bohužiaľ, v takom objeme, ktorý môže nejedno médium len ticho závidieť.

Taká je smutná realita týchto dní. Najhoršie na tom celom je, že v základe skutočne nejde o žiadne novinky, ale o nezmysly, ktoré tu boli už viac než desaťročie dozadu. Aktívne sa ich snažila pretlačiť aj úsmevná skupinka okolo Aštara Šerana…

Klasika v novom šate

Teraz sa to akurát nastavilo na súčasnú situáciu – plánované celoplošné testovanie na COVID-19, príchod 5G sietí a nespokojnosť s opatreniami, ktoré zavádza súčasná vláda. A migranti k tomu, to len aby sa náhodou nezabudlo. Ale hlavne sa ma nepýtajte ako to viem!

Všetko sa to zložilo do jedného pekného príspevku, do “bombastického odhalenia ich plánu”. Realita sa zlieva s úplnými hlúposťami. Človek by sa možno aj zasmial, keby to celé nebolo také smutné…

Posvieti si na to kriminálka

Hlúpostí na sociálnych sieťach je plno. Každý deň prichádza niečo ďalšie, čo sa znova šíri ako nezastaviteľná lavína. Tento najnovší príspevok je tak prekombinovaný, až nad tým zostáva stáť rozum. Zaujímavý je však z jedného veľmi dôležitého dôvodu.

Ako obvykle naň upozorňuje stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR, no tentokrát to už zjavne zašlo priďaleko. Posunutý bol priamo kriminálnej polícii, takže možno vo veľkej paráde uvidíme ako boj proti dezinformáciám funguje v praxi z pohľadu našej legislatívy. Práve na túto vec som veľmi zvedavý, pretože niektoré veci sú už skutočne cez čiaru.

FESTIVAL ŠIALENÝCH HOAXOV V JEDNOM STATUSE: MEGALOMANSKÉ A CHORÉ VÝMYSLY ZDIEĽAJÚ TISÍCE ĽUDÍ, JE TO NORMÁLNE?Práve…

Zveřejnil(a) Hoaxy a podvody – Polícia SR dne Středa 21. října 2020

22.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+