MojAndroid

Certifikáty o očkovaní, absolvovaní testovania alebo prekonaní ochorenia COVID-19 si teraz môžu bez väčších problémov do svojich smartfónov ukladať aj majitelia modelov Huawei a Honor bez Google služieb.

Do oficiálneho obchodu Huawei AppGallery totiž v ostatných dňoch pribudli aplikácie GreenPass a VšZP. Aplikácia Dôvera je pritom dostupná už dlhší čas.

Spomínaná trojica ukladá certifikáty a pomáha s ich overovaním pri cestovaní alebo návšteve obchodov, služieb a iných zariadení. Cieľom je uľahčiť overovanie certifikátov pomocou skenovania QR kódov, aby človek so sebou nemusel nosiť rôzne papiere.

V praxi teda môžete siahnuť po štátnej aplikácii GreenPass alebo si môžete zvoliť aplikáciu svojej zdravotnej poisťovne. Druhá možnosť so sebou zvykne prinášať aj prístup k rôznym službám a funkciám poisťovne.

Náš tip
Návod: Ako získať COVID preukaz, nahrať ho do aplikácie GreenPass a zaregistrovať sa do systému eHranica

Aplikácia VšZP: Overenie aj cez tvárovú biometriu

V mobilnej aplikácii Všeobecnej zdravotnej poisťovne nájdu poistenci okrem digitálneho COVID preukazu EÚ aj množstvo ďalších užitočných funkcií. Nechýba napríklad digitálny preukaz poistenca, možnosť skontrolovať nedoplatky na poistnom a ihneď ich uhradiť, či overiť si, kto za mňa platí poistné.

Aplikácia tiež ponúka prehľad návštev u lekára a vyšetrení, ale napríklad aj kalendár preventívnych prehliadok, čím pomáha používateľom v zodpovednom prístupe k svojmu zdraviu.

Mobilnú aplikáciu VšZP je možné aktivovať už aj pomocou biometrie tváre. Tvárová biometria overí totožnosť klienta bez toho, aby musel navštíviť pobočku alebo lekáreň.

Náš tip
Do Huawei AppGallery pribudla aplikácia Bolt Food
4.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+