MojAndroid

Ak si myslíte, že pokrytie mobilným internetom na Slovensku je geniálne, mýlite sa. Aj napriek silným snahám operátorov sa v našej hornatej krajine nachádzajú miesta, kde žijú vyspelí ľudia s chuťou prebádať celý internet, no nemôžu. Pokrytie je totižto slabé, prípadne žiadne. A nie sme jediná krajina, ktorá zápasí s takýmto neduhom. Zmeniť by to ale mohol projekt Cosmos, čo je špecializovaná aplikácia na prehliadanie webstránok cez SMS a bez internetu. Ako je to možné?

Mumbai_Guy_on_phone_November_2011_-2-5_Closeup-640x426

Cez Cosmos môžete poslať SMS správu z URL odkazom na webstránku, ktorú by ste chceli prehliadať. Server spracuje vašu požiadavku, načíta daný web a jeho zdrojový kód zabalí do balíčka, ktorý vám spätne pošle ako SMS správu. Aplikácia Cosmos takúto správu prečíta, zdrojový kód stránky preloží do textúr, obrázkov a textu, a vy na vašom mobilnom zariadení uvidíte web, ktorý ste zadali. Hoci webstránka neobsahuje všetky svoje prvky a jej zobrazenie môže byť trochu “kostrbaté”, ide o praktické riešenie pre krízové situácie. Teda, niekto môže tento spôsob zobrazovania webstránok používať ako jediné riešenie. Momentálne na trhu už existuje takého riešenie s názvom Smozzy Beta, no u nás nie je dostupné.

Ako sa vám pozdáva projekt prezerania webu cez SMS? Vedeli by ste si predstaviť, že by ste ho v krízovej situácii použili?

Zdroj: Phandroid

18.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+