MojAndroid
Každý šofér, motorkár alebo cyklista potvrdí ako je dôležité byť dobre videný v cestnej premávke aj za zníženej viditeľnosti. Správne osvetlenie je najdôležitejší prvok pasívnej bezpečnosti všetkých motorkárov alebo cyklistov. Nehovoriac, že aj sám cyklista a motorkár musí dobre vidieť kam smeruje jeho dopravný prostriedok a či pred ním nie je nejaká prekážka. A samozrejme netreba zabúdať na výstražné svetlá. V slovenských ale aj zahraničných obchodoch hlavne čínskych nájdeme veľa svetiel s rôznou svetelnosťou. Čo ale ak zákazník od svetla očakáva viac? Nové svetlo Cosmo moto, ktoré je určené na prilbu a je teda v úrovni očí, pridáva k vynikajúcej viditeľnosti ďalšie unikátne vlastnosti.
Okrem permanentného nočného alebo denného osvetlenia zaisťuje automatickú funkciu brzdového svetla, ktoré riadi vstavaný citlivý trojosový akcelerometer. Ten spoločne s gyroskopom dokáže detekovať taktiež nehodu a v prípade, keď po nej nezaznamená pohyb prilby po dobu 60 sekúnd, pošle v spolupráci s príslušnou aplikáciou v smartfóne SOS správu s uvedenou presnou GPS lokáciou na všetky predom nastavené kontakty.
https://www.youtube.com/watch?v=ISAOFE8UPL8
3.6.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+