MojAndroid

Operačný systém Windows Phone možno nekonkuruje systémom Android a iOS čo sa týka počtu predaných zariadení. Aj Windows Phone ale má svoje prednosti, ktoré sú veľkým lákadlom pre užívateľov. Jedným z nich je aj hlasový asistent Cortana, ktorý nie je súčasťou systému veľmi dlho, no za čas svojej existencie sa výrazne zlepšil. Cortana už dnes patrí medzi obľúbené funkcie systému Windows Phone, pričom zvláda všetky tie úkony, ktoré by ste od hlasového asistenta očakávali. Jej výhodou je aj to, že sa postupne učí stále viac a viac informácií o užívateľovi a postupom času sa jej možnosti zdokonaľujú.

Cortana je však aktuálne dostupná iba pre mobilné zariadenia so systémom Windows Phone. Už teraz je ale zrejmé, že Microsoft plánuje sprístupnenie svojho hlasového asistenta aj do počítačov so systémom Windows 10. Zariadení s Windows Phone sa skutočne nepredá veľmi veľa a Microsoft si od Cortany sľubuje veľa. Aby ju ale mohol postupne zdokonaľovať, potrebuje väčšiu užívateľskú základňu a sprístupnenie asistenta pre počítače a zariadenia s Windows 10 je logickým krokom. Spolu s rozširovaním na nové zariadenia by ale podľa všetkého nemali byť ukrátení ani majitelia smartfónov a tabletov so systémom Android a iOS. Podľa všetkého sa totiž Cortana dostane aj k nim, pričom to bude možno súvisle so zverejnením aplikácie pre Windows.

Microsoft-Lumia-635-2-1

Microsoft tiež pracuje na vylepšenej verzii hlasového asistenta s kódovým označením Einstein. Ten by mal byť ešte inteligentnejší a mal by pracovať s dátami z umelej inteligencie, čo by znamenalo ešte viac možností a schopností. Uvidíme, s akými vylepšeniami príde Microsoft, no je skvelé počuť, že by sa nový hlasový asistent mal dostať aj na zariadenia s inými operačnými systémami. Pre majiteľov týchto zariadení to znamená väčšiu variabilitu pri výbere hlasového asistenta a pre Microsoft to zasa znamená oveľa väčšie množstvo dát, s ktorými môže spoločnosť pracovať pri ďalšom vývoji a zdokonaľovaní svojej aplikácie.

Zdroj: Reuters via The Verge

14.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+