MojAndroid

Hlasový asistent Cortana pre Android patrí medzi najlepších na trhu a hoci na zariadeniach s Androidom neponúka všetky funkcie, ktoré nájdeme na Windowse, stále ide o veľmi zaujímavú alternatívu ku Google Now. V niektorých častiach sveta podporovala aplikácia Cortana pre Android aj aktiváciu jednoduchým hlasovým príkazom “Hey Cortana”. V prípade majiteľov zariadenia OnePlus 2 bolo možné aplikáciu takto aktivovať aj zo zablokovaného stavu, ostatní užívatelia si museli aplikáciu najskôr spustiť. Teraz je tomu ale koniec a Microsoft túto funkciu zrušil.

cortana-android

Nová aktualizácia túto funkciu z hlasového asistenta odstráni a dôvodom sú časté problémy, ktoré spôsobovala. V mnohých prípadoch totiž narúšala činnosť mikrofónu aj vtedy, keď ste Cortanu aktivovať nechceli. Dokonca sa objavili prípady, keď znemožňovala vykonávať hlasové telefonáty. Je preto logické, že Microsoft musel zakročiť a kým tieto problémy nevyrieši, nechá užívateľom k dispozícii aspoň plne funkčný zvyšok aplikácie. Je teda pravdepodobné, že niekedy v budúcnosti sa dočkáme návratu funkcie a možno uvidíme aj nejaké novinky a vylepšenia.

Zdroj: Android Central via pocketnow

22.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+