MojAndroid

Preteky o najlepšieho virtuálneho asistenta v súčasnosti vedie Google. O tom zrejme niet pochýb. To ale neznamená, že jeho konkurenti sa nesnažia. Cortana je dlhodobo považovaná za veľmi vydareného asistenta, ktorý ale zatiaľ neprenikol do všetkých kútov sveta a nemá takú veľkú fanúšikovskú základňu. To sa ale snaží zmeniť Microsoft neustálym vylepšovaním aplikácie. Iba pred necelými dvomi mesiacmi sme vás informovali o veľkej aktualizácii, ktorú aplikácia dostala a teraz prichádza ďalšia. Teraz ide o kompletne redizajnované prostredie, ktoré vyzerá prívetivejšie a je aj praktickejšie.

Zdá sa, že Microsoft prispôsoboval svoju aplikáciu tomu, ako ju ľudia reálne používajú. To znamená, že na domovskej obrazovke aplikácie sú teraz umiestnené tzv. quick actions. Zobrazenie povinností, pridanie novej úlohy či zobrazenie počasia je teraz na dosah ruky ihneď po spustení aplikácie. Celá aplikácia pritom ponúka úplne nový dizajn. Už tu neuvidíte čierno-modro-biele prostredie. Teraz dominuje fialová farba, ktorá jasne deklaruje, že aplikácia prešla veľkými zmenami.

Okrem toho bol sčasti zmenený aj spôsob fungovania aplikácie, takže možno uvidíte nové nastavenia a možnosti tam, kde predtým neboli. Celkovo ale pôsobí aplikácia veľmi slušne a oveľa modernejšie ako predchádzajúca verzia. Žiaľ, asistent Cortana u nás ešte stále nie je dostupný prostredníctvom obchodu Play. Môžete si ho ale stiahnuť v podobe APK súboru prostredníctvom odkazu nižšie.

-> Cortana v2.0.1 – Odkaz na stiahnutie APK súboru <-

Verzia: 2.10.2.2135-enus-release
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.10.2.2135-enus-release
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TechCrunch

9.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+