MojAndroid

Tvrdené sklá od spoločnosti Corning dnes chránia displeje väčšiny Android smartfónov. Výrobca teraz predstavil nový typ Corning Gorilla Glass 7i, ktorý však nie je ďalším vývojovým stupňom, ale skôr medzistupňom určeným pre smartfóny strednej triedy. Špecifikácie novinky priblížil portál AndroidPolice.

Corning reaguje na trh

Prečo je uvedenie nového skla pre strednú triedu potrebné? Je rok 2024 a stále existuje veľa nových zariadení, ktoré používajú sklo Gorilla Glass 5 z roku 2016. Príkladom sú Nothing Phone (2a) a Poco F6 Pro. Existujú dokonca aj nové smartfóny, ktoré používajú sklo Gorilla Glass 3 z roku 2013. Asi najznámejším je Google Pixel 8a.

Nothing Phone (2a) titulka
Nothing Phone (2a) | Zdroj: Laura Imrichová

Novinka je upravenou verziou 7. generácie tvrdených skiel výrobcu, ktorá prišla na trh pred 4 rokmi pod označením Gorilla Glass Victus. Bola zameraná na prémiovejšie zariadenia a dnes už je na trhu jej 2. generácia. Gorilla Glass 7i si z prvého modelu Victus berie viacero vlastnosti, ktoré nie sú bežné pre tvrdené sklá v strednej triede.

Aké sú vlastnosti novinky?

Výrobca tvrdí, že dokáže prežiť pády z výšky až 1 meter (3,3 stopy) na drsné povrchy, akým je aj asfalt. Porovnateľné alternatívy to zvládnu len z polovičnej výšky. Sklo je tiež dvakrát odolnejšie proti poškriabaniu ako konkurencia. Zároveň by malo bez problémov zachovať obrazovú kvalitu nových 10-bitových a dokonca 12-bitových OLED displejov.

Corning tiež prezradil, že Oppo by malo byť prvou spoločnosťou, ktorá predstaví zariadenie s Gorilla Glass 7i. Určite sa s ním však neskôr stretneme aj v smartfónoch od Samsungu, Xiaomi alebo Motoroly. Sklo by mohlo byť vlastnosťami vhodné aj pre smart hodinky a ďalšie nositeľné zariadenia, ale výrobca jeho použitie v tomto segmente zatiaľ nepotvrdil.

Náš tip
Reproduktory Marshall Stanmore môžete kúpiť už za 2 eurá. No nie tak úplne
5.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+