MojAndroid

Spoločnosť Corning, ktorá je vo svete známa najmä vďaka odolnému sklu Gorilla Glass, dnes odhalila novú generáciu skla Lotus. Novinka s názvom Lotus NXT Glass je určená najmä pre výrobcov zobrazovacích panelov, nejde pritom ale o sklo chrániace ich povrch, ale o sklenený substrát, ktorý tvorí základňu pre tranzistory a ďalšie komponenty potrebné pre fungovanie displeja.

Nové sklo Lotux NXT je vylepšenou verziou z roku 2011, ktoré ponúka lepšiu tepelnú charakteristiku a stabilitu. Pre rôzne aplikácie bude dostupný v hrúbkach od 0,4 do 0,7 mm. Pri procese výroby displeja je dôležitým parametrom tzv. total pitch variation, ktorý udáva pohyb skla pri výrobe. Spoločnosti Corning sa tento nežiadúci jav podarilo minimalizovať až o 75%, čím poskytla výrobcom displejov priestor na ďalšie zlepšovanie ich parametrov. Displeje by tak mali byť jasnejšie a úspornejšie, pričom ich výroba by mala byť menej nákladná.

Zdroj: androidauthority

2.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+