MojAndroid

Displej každého dobrého Androidu je chránený odolným sklom. Zatiaľ čo sa Sony a niekoľko ďalších výrobcov rozhodlo použiť vlastné odolné riešenie, na trhu je najviac populárnou spoločnosť Corning, ktorá stojí za odolným sklom s názvom Gorilla Glass. Tento typ skla sa od včera, piatku 3.1.2014 vyrába už aj v 3D prevedení, a teda je ho možné použiť na takmer akokoľvek tvarované zariadenie, či už ide o hodinky, smartfón so zahnutým displejom alebo hocičo iné.

Gorilla Glass

Corning sa pri tvorbe novej výroby skiel spojil s korporáciou G-Tech Optoelectronics, ktorá má v tomto segmente bohatšie skúsenosti. Označenie 3D sklo v tomto prípade nevystihuje tvar skla, ale postup pri výrobe, kedy je sklo opracovávané vo všetkých smeroch, aby dobre sadlo na akýkoľvek tvar zariadenia. Corning plánuje spustiť masovú výrobu 3D skiel ešte na začiatku roka, pričom by sme sa už v nasledujúcich mesiacoch mohli dočkať prvých zariadení s týmto odolným sklom. Tie by mali pochádzať z Ázie, kde sa spočiatku firma Corning bude angažovať a neskôr sa dočkáme určite aj ďalších spoločností, ktoré s Corningom nadviažu spoluprácu. Oficiálne vyjadrenie spoločnosti znie:

“Odteraz môžeme vyrábať odolné sklo Gorilla Glass v rôznych tvaroch – pre ploché, ale aj zložité 3D zariadenia v Ázii, čím zrýchlime čas ich expedície a znížime náklady výrobcov. Je to výhra nielen pre našu spoločnosť, ale aj pre zákazníkov,” povedal James R. Steiner, Senior viceprezident a generálny manažér pre špeciálne materiály, Corning.

Zdroj: PhoneArena

4.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+