MojAndroid

Corning predstavuje ďalší typ odolného skla, ktorý spája vlastnosti Gorilla Glass a zafírového skla. Novinka pod označením  Gorilla Glass SR+ prináša teda vlastnosti z obidvoch svetov – odolnosť voči poškriabaniu, ako aj voči prasknutiu či roztriešteniu. Tieto dve vlastnosti sú veľmi dôležité nielen pri smartfónoch, ale aj nositeľných zariadeniach, ktoré sú častokrát predsa len vystavené väčšej záťaži.

Nové sklo SR+ má byť až o 70% odolnejšie voči poškodeniu pri odieraní či pádoch a ponúka dokonca aj o 25% nižšiu reflektívnosť povrchu ako iné prémiové materiály, čo by malo prispieť k lepšej čitateľnosti displejov na priamom slnku alebo vo vonkajších prostrediach. SR+ má byť dokonca odolnejší ako Gorilla Glass 4 alebo Glass 5, pričom si zachováva aj ich vlastnosti.

Novinka je už vo výrobe a dostupná pre výrobcov inteligentných hodiniek či iných nositeľných zariadení. Tie by sa s týmto sklom po prvýkrát mohli objaviť ešte do konca tohto roka.

Zdroj: androidpolice

31.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+