MojAndroid

Spoločnosť Corning je neohrozeným lídrom vo výrobe tvrdených krycích skiel pre smartfóny. Prakticky skoro každý smartfón je krytý nejakou generáciou jej tvrdeného skla Gorilla Glass. Len sem-tam sa objaví smartfón, ktorý má konkurenčné tvrdené sklo ako je napríklad DragonTail. Spoločnosť teraz predstavila novú ešte pevnejšiu generáciu Gorilla Glass 6 pre smartfóny a tablety, ale nezabúda ani na ďalší typ elektroniky. Pre segment nositeľnej elektroniky ako sú smart hodinky alebo smart náramky prináša tvrdené skla Gorilla Glass DX a DX+.

Nová generácia oproti predošlej Gorilla Glass SR+ z roku 2006 prináša viacero vylepšení. V prvom rade budú nové sklá odrážať o 75 percent menej svetla. Vďaka takému zmenšeniu odleskov sa zlepší kontrast displeja pod sklom o 50 percent. To logicky pomôže výdrži zariadenia, pretože nebude musieť mať tak zvýšenú svetelnosť, aby používateľ displej prečítal. To taktiež znamená aj lepšiu viditeľnosť na slnku. Rozdiel medzi verziou DX a DX+ by mal byť v tvrdosti skiel. Corning deklaruje, že nové sklá by sa mali vyrovnať luxusným materiálom, ktoré sa používajú v prémiových hodinkách.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+