MojAndroid

Odolné ochranné sklo Gorilla Glass dnes nájdeme už na takmer každom mobilnom zariadení vyššej triedy. Ide o základný ochranný prvok displeja, ktorý ho chráni pred poškriabaním a iným mechanickým poškodením. Napriek všetkému však aj toto sklo občas praskne alebo sa mechanicky poškodí. Prečo je tomu tak?

 

Nič na svete nie je dokonalé. To si treba uvedomiť aj v situácii, keď vám praskne ochranné sklo na displeji a vy by ste v tom momente najradšej podpálili fabriku, kde ho vyrobili. Treba prijať fakt, že všetko má svoje hranice, a to platí rovnako aj pre odolné sklá Gorilla Glass. Aby sme lepšie pochopili, ako tieto sklá vlastne fungujú a ako sa vyrábajú, tak si pre nás firma Corning pripravila zaujímavé videá. Tu je prvé z nich, ktoré predstavuje výrobný proces najnovšieho z ochranných skiel Gorilla – Corning Gorilla Glass 3 a hovorí o tom, prečo aj toto sklo môže prasknúť. Vo videu uvidíte kompletný proces výroby, vrátane ionizácie, ktorá toto sklo robí ešte tvrdším a rovnako vám Corning vysvetlí, prečo má sklo dve vrstvy, a ako tieto vrstvy súvisia s jeho mechanickým poškodením.

Čo z videa vyplýva? Aj napriek tomu, že má váš smartfón alebo tablet ochranné sklo Gorilla Glass ktorejkoľvek generácie, nenechávajte ho v blízkosti tvrdých a ostrých predmetov, ktoré by mohli narušiť jeho štruktúru. Používajte ochranné púzdra, prípadne noste zariadenie v samostatnom vrecku, či priečinku v taške.

Druhé video sa týka takisto novinky v podobe Gorilla Glass 3, ktoré Corning predstavil na CES 2013. Corning Gorilla Glass 3 prichádza v ešte tvrdšom vyhotovení, aby zabránil všetkým mechanickým poškodeniam vášho mobilného zariadenia. Pomôcť tomu má aj nová technológia NDR – Native Damage Resistance, ktorá zaručí lepšiu ochranu pred škrabancami, väčšiu odolnosť pred prasknutím po tom, ako sa na vašom displeji nešťastne objaví šrabanec a pritom zaručuje ešte lepšiu viditeľnosť a priehľadnosť na displej. Samozrejme nechýbajú ani porovnania s predošlými verziami Gorilla Glass a s konkurenčným ochranným sklom, ktoré si môžete prezrieť na už spomínanom videu.

Nové sklo Corning Gorilla Glass 3.generácie zaručuje vyššiu odolnosť pre vaše mobilné zariadenia a dokonale tak dotvára radu Gorilla skiel, ktoré sú na trhu už viac ako 6 rokov, počas ktorých sa objavili na viac ako 975 produktoch prinajmenšom 30 svetových značiek. Corning jednoducho drží taktovku vo svete odolných skiel a jeho produkty sú na špičkovej úrovni, čo dokazuje každý rok predstavením ďalšej generácie svojho odolného skla.

Zdroj: Corning via AndroidAuthority

9.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+