MojAndroid

Odolné ochranné sklo Gorilla Glass dnes nájdeme už na takmer každom mobilnom zariadení vyššej triedy. Ide o základný ochranný prvok displeja, ktorý ho chráni pred poškriabaním a iným mechanickým poškodením. Napriek všetkému však aj toto sklo občas praskne alebo sa mechanicky poškodí. Prečo je tomu tak?

 

Nič na svete nie je dokonalé. To si treba uvedomiť aj v situácii, keď vám praskne ochranné sklo na displeji a vy by ste v tom momente najradšej podpálili fabriku, kde ho vyrobili. Treba prijať fakt, že všetko má svoje hranice, a to platí rovnako aj pre odolné sklá Gorilla Glass. Aby sme lepšie pochopili, ako tieto sklá vlastne fungujú a ako sa vyrábajú, tak si pre nás firma Corning pripravila zaujímavé videá. Tu je prvé z nich, ktoré predstavuje výrobný proces najnovšieho z ochranných skiel Gorilla – Corning Gorilla Glass 3 a hovorí o tom, prečo aj toto sklo môže prasknúť. Vo videu uvidíte kompletný proces výroby, vrátane ionizácie, ktorá toto sklo robí ešte tvrdším a rovnako vám Corning vysvetlí, prečo má sklo dve vrstvy, a ako tieto vrstvy súvisia s jeho mechanickým poškodením.

Čo z videa vyplýva? Aj napriek tomu, že má váš smartfón alebo tablet ochranné sklo Gorilla Glass ktorejkoľvek generácie, nenechávajte ho v blízkosti tvrdých a ostrých predmetov, ktoré by mohli narušiť jeho štruktúru. Používajte ochranné púzdra, prípadne noste zariadenie v samostatnom vrecku, či priečinku v taške.

Druhé video sa týka takisto novinky v podobe Gorilla Glass 3, ktoré Corning predstavil na CES 2013. Corning Gorilla Glass 3 prichádza v ešte tvrdšom vyhotovení, aby zabránil všetkým mechanickým poškodeniam vášho mobilného zariadenia. Pomôcť tomu má aj nová technológia NDR – Native Damage Resistance, ktorá zaručí lepšiu ochranu pred škrabancami, väčšiu odolnosť pred prasknutím po tom, ako sa na vašom displeji nešťastne objaví šrabanec a pritom zaručuje ešte lepšiu viditeľnosť a priehľadnosť na displej. Samozrejme nechýbajú ani porovnania s predošlými verziami Gorilla Glass a s konkurenčným ochranným sklom, ktoré si môžete prezrieť na už spomínanom videu.

Nové sklo Corning Gorilla Glass 3.generácie zaručuje vyššiu odolnosť pre vaše mobilné zariadenia a dokonale tak dotvára radu Gorilla skiel, ktoré sú na trhu už viac ako 6 rokov, počas ktorých sa objavili na viac ako 975 produktoch prinajmenšom 30 svetových značiek. Corning jednoducho drží taktovku vo svete odolných skiel a jeho produkty sú na špičkovej úrovni, čo dokazuje každý rok predstavením ďalšej generácie svojho odolného skla.

Zdroj: Corning via AndroidAuthority

9.1.2013
 • scart

  či som si sadol na nokiu alebo GS2 s gorilla glass praskli mi obidve…pravda je že sa menej škrabe.

  • Kristián Kopecký

   ty si nejak rád sadáš na mobily :D

  • juro

   ja som mal kedysi Siemens M65 – outdoorovy telefon ktory sa doslova sam od seba rozpadol ako ekologicke igelitky z tesca. A to som sa k nemu spraval normalne = nenicil som ho naschval. A zas iny “neoutdoorovy” telefon mi vydrzal tri roky takmer bez poskodenia. takze na akekolvek rozpravky o zvysenej odolnosti telefonov uz roky neverim.
   Jedine s cim mozem suhlasit je odolnost gorilla glass. Na mojom Htc One X som skusal neposkriabatelnost klucom, klincom a displej je absolutne neposkodeny.

  • tkssstttt@yahooo.com

   s mojou vahou sa mi to nikdy nepodarilo ani s tiktakom :P 73kg (+/- 3kg)

 • Janko

  Videa su o nicom, take PR a promo kecy ze az :-P

+