MojAndroid

Pre všetkých fanúšikov smartfónov z dielne Samsungu máme dobrú správu. Spoločnosť Samsung sa spojila s výrobcom tvrdených skiel na displeje Corning, ktorý vyrába sklá pod názvom Gorilla. Spoločnosti prinesú už v dohľadnej dobe nový zážitok zo smartfónov a prácou s nimi pod značkou Samsung. Nové sklo by sa malo volať Lotus a špeciálne navrhnuté pre OLED displeje, ktoré sú súčasťou vyšších tried zariadení Samsung posledných 18 mesiacov.

Medzi výhody skla Lotus patrí väčšia možnosť zakrivenia pred jeho prasknutím a poškodením. Lotus nie je špeciálne sklo len pre OLED displeje, je to sklo, ktoré je prispôsobené displejom, ktoré majú väčšie rozlíšenie a vyššie DPI pri zachovaní pevnosti a pružnosti.

Otázkou ostáva, kedy sa dočkáme prvých náznakov zavedenia skla Lotus do smartfónov. Zdá sa, že neexistujú ani žiadne náznaky, že by sa mohlo sklo Lotus objaviť už pri Samsung Galaxy S III. Nechajme sa teda prekvapiť.

Zdroj: corning.com

3.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+