MojAndroid

Trendovým estetickým detailom tohto roka sú zaoblené rámy v rohoch displeja smartfónov, namiesto plochého, štvorcového displeja. Tento trend odštartoval začiatkom roka smartfón LG G6. Z radu vlajkových lodí najčerstvejší Apple iPhone X potvrdil, že tento dizajnový detail bude pretrvávať a bude napodobňovaný aj v rôznych budúcich vlajkových lodiach spoločností.

Ak nepatríte medzi tých šťastlivcov (alebo si jednoducho len nepotrebujete každoročne kupovať nový smartfón) a chcete držať krok aj s dizajnovými trendmi, je tu pre vás ako stvorená aplikácia z obchodu GooglePlay.

Aplikácia s názvom Cornerfly dokáže poskytnúť akémukoľvek telefónu so systémom Android look zaoblených rohov. Niektoré zariadenia sú zas navrhnuté so zaoblenými rohmi “puzdra”, ale samotný displej má štvorcové rohy. Aplikácia “zaokrúhli” rohy displeja, aby okopírovali tvar “puzdra”. Ako sľubuje berlínsky vývojár Flyperinc, vášmu telefónu bude dodaný tzv. smoother look.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Fajn nápad, možno trochu horšia implementácia

Po nainštalovaní a následnom spustení má aplikácia hneď vplyv na spôsob, ako displej vyzerá. Ďalej ponúka nastavenia pre prispôsobovanie a konfiguráciu na každú aplikáciu zvlášť. Pre každú aplikáciu má používateľ k dispozícii tzv. Statusbar a Navigationbar. Pomocou nich môže “ovládať” zaokrúhlenie spodných či vrchných rohov displeja.

Nápad vývojára je síce dobrý, samotná aplikácia by možno však potrebovala jemne doladiť. Podľa mnohých hodnotení používateľov aplikácia vyzerá naozaj uspokojivo. Avšak nemálo z nich sa v komentároch na obchode Google Play sťažovalo, že práve na ich zariadení aplikácia laguje a nie je veľmi stabilná, prípadne sa samovoľne vypína. S niektorými zariadeniami dokonca ani nie je kompatibilná, pričom vývojár sľubuje kompatibilitu s Android 4.0 a vyššie.

V priemernom hodnotení však dosahuje až štyri hviezdičky, preto možno stojí za to ju vyskúšať. Je dostupná zadarmo na obchode Google Play, obsahuje však niekoľko in-app poplatkov za zbavenia sa reklám.

Verzia: 1.14.RC2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.14.RC2
Aktuálna cena: Zdarma

14.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+