MojAndroid

Počuli ste už o spoločnosti Coravin? Správni vínkari určite áno, keďže spoločnosť sa venuje výrobe špeciálnych otváračov vín, ktoré umožňujú otvoriť fľašu bez odstránenia korku. Zariadenie prepichne korok tenkou ihličkou, ktorá neodstráni žiadny materiál. Takže jednoducho si môžete naliať pohár vína a zvyšok vo fľaši opäť uskladniť pre ďalšie použitie. Takzvané Coravin Capsules (podobné kazetám s obsahom CO2) sú naplnené argónovým plynom, pomocou ktorého sa vytláča víno z fľaše do vášho pohára. Na tech konferencii CES 2018 spoločnosť svoje otvárače pozdvihla na úplne iný level v podobe novej verzie Model 11.

Synchronizovaný otvárač

Coravin model nazýva “prvým plne pripojeným a plne automatizovaným otváračom na konzerváciu vína na svete”. Okrem funkcie nalievania vína (ako to bolo pri predchádzajúcich modeloch) sa toto zariadenie synchronizuje s aplikáciou Coravin Moments. Pomocou nej má používateľ k dispozícii informácie v podobe tabuľky o tom, koľko plynu ešte zostáva v kapsule. Ponúka tiež návrhy na konkrétnu udalosť alebo kombinácie potravín na základe toho, čo sa nachádza vo vašej vínnej pivnici. Aplikácia tiež navrhuje vína, ktoré možno ešte nevlastníte, ale mohli by sa dobre hodiť napríklad k mexickému jedlu.

Model 11 má tiež prídavok v podobe prevzdušňovača, ktorý vytvorí podobný účinok, akoby bolo víno naliate v pohári už hodinu. Taktiež produkuje “fancy” vyzerajúci bublinkový prúd. Toto všetko znie samozrejme veľmi krásne a zaujímavo, avšak dosť podstatnou nevýhodou zariadenia je jeho cena. Tá sa vyšplhala až na 999 dolárov. Príležitostní vínkari do zariadenia určite neinvestujú. Avšak modely One a Two sa predávajú za 200 a 300 dolárov. Ale ak niekoho extravagantný Model 11 skutočne zaujal, môže si ho zaobstarať v septembri tohto roka, keď sa dostane do predaja.

Zdroj: engadget

9.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+