MojAndroid

Klávesnicu SwiftKey zrejme netreba zdĺhavo predstavovať. V obchode Play sa nachádza už dlhé roky a postupom času sa vyvíjala a vylepšovala. V rukách Microsoftu teraz dostáva rozšírené funkcie založené na umelej inteligencii s názvom Copilot.

Mohlo by vás zaujímať:

AI sa v mobilnom svete postupne udomácňuje a stáva sa súčasťou systému i aplikácií. Microsoft SwiftKey umožňuje nielen odosielať emotikony, obrázky GIF a nálepky, ale prichádza s AI spoločníkom. V aplikáciách, v ktorých máte nastavenú ako predvolenú práve SwiftKey klávesnicu, sa môžete Copilota opýtať na čokoľvek. Poradí s písaním textu a pomôže nájsť odpovede na položené otázky.

Microsoft SwiftKey
Microsoft SwiftKey | Zdroj: Lenka Ivančíková

Ak máte aktualizovanú aplikáciu, posledný update je z 28. mája 2024, nájdete v ponukovej lište klávesnice vľavo hore ikonu Copilota. Ťuknutím na ňu máte na výber viacero možností: čet (otázka – odpoveď), vyhľadávanie čohokoľvek, tón konverzácie, kedy zadáte text a AI vygeneruje viacero rôznych štýlov, profesionálny, kamarátsky, vtipný a podobne.

Microsoft SwiftKey
Microsoft SwiftKey | Zdroj: Lenka Ivančíková

Môžete si ale nechať vygenerovať aj kompletný koncept textu s maximom 2 000 znakov na vybranú tému. Vy si len vyberiete štýl, aký bude mať formát a dĺžku. Písanie aj zložitejších textov s profesionálnym tónom je s Copilotom jednoduchšie a takmer bez námahy.

Veľmi podobnú funkciu ponúka na vybraných smartfónoch Galaxy po aktualizácii na One UI 6.1 s Galaxy AI aj Samsung klávesnica. Takisto máte na výber z viacerých štýlov písania. Ak vaša značka telefónu nemá AI implementovanú vo svojej vlastnej klávesnici, získate prístup k funkciám AI nainštalovaním Microsoft SwiftKey AI Keyboard.

Náš tip
Nemusíte mať jednotku zo slovenčiny a predsa môžu byť vaše správy bezchybné. Galaxy AI si poradí so štylistikou i gramatikou

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+