MojAndroid

Batéria – iba pre nenáročných

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Z veľkosti, výbavy a ceny smartfónu Coolpad Torino S je zrejmé, že tento telefón nie je určený pre náročných používateľov. Ponúka dostatok funkcií na to, aby splnil očakávania menej až stredne náročných používateľov, ktorí tu budú môcť spraviť prakticky všetko, na čo si pomyslia. Len to nemôžu robiť celý deň, pretože telefón by to jednoducho nevydržal. Batéria s kapacitou 1 800 mAh síce poháňa menej výkonný procesor a iba 4,7″ HD displej, no napriek tomu od nej zázraky nečakajte.

Zrejme sa vám veľmi často nestane, že by ste večer telefón nemuseli nabíjať. Aj keď ho budete používať iba 1 – 1,5 hodiny, večer vám pravdepodobne nezostane ani 50 % energie. Pri náročnejšom používaní sme sa už vo večerných hodinách museli dokonca obmedzovať. V priemere sme s telefónom dosiahli pri 2 hodinách zapnutého displeja denne úroveň okolo 30 – 35 % batérie. Telefón sme pritom nijako zvlášť nezaťažovali – používali sme webový prehliadač, sociálne siete, komunikačné nástroje, fotoaparát, kalendár a ďalšie jednoduché aplikácie. Malá batéria sa ale nabije pomerne rýchlo a napriek tomu, že sa k telefónu dodáva iba 1A nabíjačka, z 0 % na 100 % sa telefón nabije za niečo vyše dvoch hodín, takže to nie je vôbec nič strašné.

Záver

Coolpad Torino S nie je pre každého. Ponúka niečo naviac, no inde zas robí kompromisy. Napriek tomu ide pri cene 149 EUR o jedno z najlepšie spracovaných zariadení na trhu. Za túto cenu naozaj nemôžeme chcieť oveľa viac, teda aspoň nie na našom trhu. Telefón ponúka dostatok výkonu, pekné konštrukčné spracovanie, atraktívny dizajn a množstvo užitočných softvérových funkcií. Poteší používateľov hľadajúcich menšie zariadenie, ktoré majú na prácu s multimédiami tablet alebo počítač. Tomu zodpovedá menší displej, menšia batéria a menej kvalitný reproduktor. Trochu sklame aj fotoaparát, a to najmä v horšom osvetlení, no nejde o úplný prepadák a pri troche snahy je možné spraviť decentnú fotku ideálnu na zdieľanie na sociálnych sieťach. Telefón ale určite naplnil naše očakávania a v tejto cenovej kategórii nezaostáva za konkurenciou, ba v mnohých smeroch ju predbieha.

Plusy

  • 2 GB RAM
  • Konštrukčné spracovanie
  • Softvérové vychytávky

Mínusy

  • Batéria 
  • Fotoaparát, najmä v zlom osvetlení
  • Nízky jas displeja

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

22.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+