MojAndroid

Do redakcie sa nám na test dostal smartfón Coolpad Torino. Na trhu sa nachádza od júla tohto roku a hoci výrobca možno nie je ešte u širokej verejnosti príliš známy, Coolpad môže ponúknuť peknú alternatívu pre všetkých, ktorí hľadajú cenovo dostupné smartfóny – a pritom chcú mať pekný dizajn a niekoľko zaujímavých funkcionalít. Prečítajte si, ako obstál Coolpad Torino v našom teste.

coolpad_torino_recenzia-1-of-20

Konštrukcia a dizajn

Coolpad Torino je pomerne extravagantný smartfón. Oblé lesklé telo, 2,5D sklo a biele prevedenie, v ktorom sme ho testovali, pôsobili na nás dostatočne “inak” ako väčšina zariadení, s ktorými sa bežne stretávame. Precízne vyleštený zadný kryt mierne pripomína na prvý pohľad sklo, no pri dotyku vám je všetko jasné. Je pravda, že sa tu zachytávajú odtlačky prstov, no toto prevedenie vyzerá celkom pôsobivo.

coolpad_torino_recenzia-17-of-20

Rovnako, i zlaté rámiky sú plastové, hoci sa snažia imitovať kov. Konštrukcia je však naozaj pevná a nie sú tu žiadne “medzierky”, nič nevŕzga. Mierne zakrivené sklo pôsobí veľmi dobre, no trochu vytŕča nad okraj a pri položení smartfónu displejom nadol môže dôjsť k poškrabaniu. Keď si vezmete smartfón do rúk, musíte si dávať pozor. Lesklý zadný kryt a okrúhle hrany spôsobia, že zariadenie je naozaj klzké a v rukách sa mierne šmýka. Rozmery telefónu sú 154 x 76,5 x 8,7 mm a hmotnosť 163 g. Zaujímavosťou je, že smartfón síce nie je práve najtenší, no na pohľad pôsobí veľmi štíhlo, pretože je pri okrajoch zúžený.

coolpad_torino_recenzia-10-of-20

coolpad_torino_recenzia-13-of-20

Smartfón má na ľavej strane umiestnené dvojtlačidlo hlasitosti, v pravej lište obsahuje tlačidlo napájania. V dolnej časti je microUSB konektor a mikrofón. Na hornej hrane je 3,5 mm jack a hybridný slot na SIM karty, prípadne na microSD kartu. K tomu sa vrátime neskôr. Zadná strana smartfónu obsahuje snímač odtlačkov prstov, fotoaparát s rozlíšením 13 MP, LED blesk, mikrofón i reproduktor. Displej má veľkosť 5,5 palca a pod ním sa nachádzajú softvérové tlačidlá, ktoré majú samostatné miesto v brade zariadenia. Nad displejom je reproduktor, notifikačná dióda, snímač intenzity svetla a napokon predná selfie kamera s rozlíšením 5 MP. Jednotlivým častiam sa budeme venovať v nasledujúcich kapitolách.

coolpad_torino_recenzia-11-of-20

Displej

5,5-palcový displej má rozlíšenie 1280 x 720 pixelov (267 ppi). Pre pomerne veľkú uhlopriečku sa vám tak môže zdať toto rozlíšenie nízke, no z používateľského hľadiska je podľa nás toto rozlíšenie dostačujúce pre bežnú, každodennú prácu so smartfónom. Pravda, ak ste fajnšmeker, nebudeme vás presviedčať. Treba ale poznamenať, že rozlíšenie aspoň menej zaťažuje batériu. Čo sa týka použitej technológie, ide o IPS LCD displej. Má celkom pekné farby, i keď to nie je nejaké vybočenie z priemeru. Vernosť farieb je na tom dobre, snáď by sme privítali len o niečo vyššiu sýtosť či kontrast vo farbách.

coolpad_torino_recenzia-19-of-20

coolpad_torino_recenzia-5-of-20

Čitateľnosť bola dobrá, displej je dostatočne jasný a svoju robotu dobre odviedla aj automatická regulácia jasu – i keď v slabom svetle sa nám zdalo, že je dipslej až príliš tmavý. Vyhovovalo nám, že softvérové tlačidlá sú situované pod displejom a nie sú súčasťou displeja, čím výrobca prenechal displeju väčšiu aktívnu plochu. Telefón sme mali, ako sme spomínali, v bielom prevedení a musíme povedať, že popri bielej farbe pôsobili čierne rámiky okolo displeja naozaj hrubo a príliš kontrastovali.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+