MojAndroid

Dnes už nie je problémom vybrať si smartfón v akejkoľvek cenovej relácií. Ak pritom vaše srdce vyslovene nepiští po najnovších technológiách, najlepšom spracovaní a najvyladenejšom softvéri, potom sa zrejme zameriavate na lacnejšie modely, ktoré aj napriek svojej nízkej cene ponúknu pomerne zaujímavé možnosti. Lacné je ale relatívny pojem. Zrejme aj tomu sa spoločnosť Coolpad pri tvorbe svojho najnovšieho prírastku do rodiny, smartfónu Rogue venovala a priniesla Android zariadenie doslova za bagateľ.

Coolpad-Rogue

Hoci sa Coolpad Rogue nemôže porovnávať s vlajkovými loďami svetových spoločností, svoj účel splní. Vďaka svojej extrémne nízkej cene totiž prináša možnosť vlastniť inteligentné zariadenie prakticky každému. Vnútornosťami sa pritom radí do vyššej vrstvy low-cost zariadení, čo teda znamená, že ponúkne pomerne zaujímavé špecifikácie. Medzi tie možno zaradiť 4,0” WVGA displej s rozlíšením 800 x 480 pixelov, 2-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon o frekvencii 1,1 GHz, ktorému asistuje 1 GB operačnej pamäte RAM. Za spomenutie nepochybne stoja 4 GB vnútornej pamäte, ktorú možno ďalej rozšíriť pomocou microSD kariet o ďalších 32 GB. Čo sa fotoaparátu týka, nájdeme ich hneď dva. Hlavný fotoaparát pritom ponúkne možnosť zostrojiť fotografie pomocou 2 Mpix snímača, ten predný ponúka 0,3 Mpx. Smartfón beží na najnovšej verzii OS Android Lollipop, teda v jeho verzii 5.1.1. Čo je zaujímavé, Coolpad Rogue ponúka možnosť surfovania po internete pomocou LTE 2, 4, 12 a AWS3.

Toto všetko zabalil Coolpad do kompaktného plastového tela, ktoré nijakým spôsobom nevyčnieva z radu a radí sa k priemeru. Mimoriadne zaujímavou je ale cenovka. Za smartfón totiž nezaplatíte prehnane veľkú sumu, ale len 50 USD, čo predstavuje v prepočte menej ako 45 €. Coolpad Rogue sa do predaja dostane v stredu, 30. septembra, kedy si ho prví záujemcovia budú môcť objednať online, ale aj zakúpiť v T-mobile. Informácie o dostupnosti na Slovensku zatiaľ nemáme.

Zdroj: AndroidAuthority

22.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+