MojAndroid

Pokiaľ ste jeden z typov, ktorí majú radi šport a aktivitu a radi svoju športovú činnosť nahrávate na video záznam, zrejme používate jednu z mini-kamier, ktoré sa dajú upevniť takmer všade a poskytujú dostatok kvality a komfortu, aby ste so svojim záznamom boli spokojní. Jednou z takých kamier je aj Contour +. Keďže kamery tohoto typu vynikajú malými rozmermi, je nemožné, aby ste line-up snímku videli priamo na kamere. Preto firma Contour vyvinula aplikáciu pre platformu Android – Contour Connect, ktorá funguje za pomoci internetu a použitia BlueTooth technológie.

Táto aplikácia sa po spustení stane bezdrôtovým hľadáčikom kamery Contour + a zobrazí pre vás line-up snímku, aby ste si mohli naplno vychutnať v reálnom čase obraz z vašej kamery, ktorú máte momentálne umiestnenú niekde na tele. Okrem toho sa na displeji vášho smartfónu zobrazujú aj ďalšie užitočné informácie ako napríklad stav batérie vo vašej mini-kamere, zostatok voľnej pamäte či stav GPS. Okrem toho si pomocou aplikácie dokážete vo svojej Contour + nastaviť kvalitu obrazu, framerate,  mikrofón, GPS a osvetlenie. Aplikácia je úplne zadarmo a stiahnete si ju pomocou nasledujúcich odkazov:

Contour Connect

Android Market

AppBrain

331 Kb

v1.0-RC7

Android 2.1 a vyššie

Zadarmo

Zdroj: androidcommunity.com

22.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+