MojAndroid

Spoločnosť comScore vydala najnovšiu štatistiku za mesiac júl 2012 na americkom trhu, ktorá sa uskutočnila na reprezentatívnej vzorke 30 tisíc používateľov starších ako 13 rokov.

Ako sme si už zvykli, aj naďalej vedú medzi používateľmi na primárnom zariadení smartfóny s Androidom, ktorý dosiahol mierny nárast o 1,4 percenta skončil na trhu s podielom 52,2 percenta.

Nasleduje už tradične spoločnosť Apple s podielom 33,4 percenta a nárastom o 2 percentá. Ostatné operačné systémy mobilných zariadení zaznamenali pokles a skončili v poradí od tretieho miesta RIM (9,5 %), Microsoft (3,6 %) a Symbian (0,8%).

Medzi výrobcami naďalej kraľuje Samsung so ziskom 25,6 percenta. Nasleduje LG so ziskom 18,4 percenta. Obe menovane spoločnosti zaznamenali v sledovanom období mierny pokles. Naopak, spoločnosť Apple v júli 2012 zaznamenala nárast o 2 percentá a so ziskom 16,3 percenta obsadila tretie miesto v rebríčku značiek zariadení. Štvrtým výrobcom je Motorola s najväčším poklesom (1,3 %) a ziskom 11,2 percenta a rebríček piatich najúspešnejších značiek mobilných zariadení uzatvára spoločnosť HTC s miernym rastom a úrovňou 6,4 percenta podielu na trhu.

Zaujímavý je aj pohľad na využívanie zariadení používateľmi a ich preferencie ohľadne využívania možností smartfónov. Tradične už vedie posielanie SMS správ, čo pravidelne robí 75,6 percenta používateľov. Nasleduje používanie stiahnutých aplikácií (52,6 %), surfovanie po internete (51,2 %), používanie sociálnych sietí (37,9 %), hranie hier (33,8 %) a počúvanie hudby (28,3 %).

Zdroj, foto: comScore

7.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+